Дестинација Македонија! Уживање во прекрасната Струга (14.08 - 15.10.2020)! До 41% попуст на ноќевање за 2, 3 или 4 лица во соба или апартман во Апартмани Дишлиоски Струга

Цена од

850 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1300 ден.

Попуст

35%

Заштеда

450 ден.

Купени: 15

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • Езерски Лозја

  Одведи ме таму

  070 362 787, 070 362 786

Добивате

Опции на понудата:

Ноќевање за 2/3 лица во трикреветна соба 1,300 ден. (21 еур)
850 ден. (14 еур)
Ноќевање за 4 лица во апартман 1,700 ден. (27 еур)
1,110 ден. (18 еур)
7 ноќевања во за 2 или 3 лица во трокреветна соба 9,100 ден. (147 еур)
6,000 ден. (97 еур)
6 ноќевања во апартман за до 4 лица 10,200 ден. (165 еур)
6,000 ден. (97 еур)
Доплата при искористување на ваучер за туризам за опцијата 6 ноќевања во апартман 850 ден. (14 еур)
500 ден. (8 еур)

* Цената се однесува за наем на целото сместување

* Понудата може да се користи од   (14.08 - 15.10.2020)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.06.2020 до 31.10.2020
 • Потребно е да го приложите отпечатен ваучерот при пристигнувањето
 • Задолжителна е претходна резервација за слободни места на телефон во Апартмани Дишлиоски Струга
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќе ноќевања
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку сакате да искористите ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Доколку не се искористат купоните истите пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Хотелот ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во хотелот задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Струга е град во југо-западниот дел на Македонија делејќи го крајбрежјето на Охридското Езеро со соседниот Охрид.  Струга е град домаќин на браќата Миладиновци, Струшки вечери на поезија,  старовековни цркви и џамии како и старата чаршија, белег оставен од владеењето на Осмалниите со овие простори давајќи му на градот еден поразличен и посебен дух и посебно ке ги заинтригира љубителите на историјата и кутлурата.

Струга исто така е позната по верските градби. Познатите цркви Св. Ѓорѓи во близина на Калишта и црквата Св. Спас која се наоѓа во пештера во селото Вишни; две зданија кои датираат од 15тиот век како и црквата Св. Архангел Миахил во Радожда која датира од 11тиот век. Џамиите на Сулејман Арап и Мустафа Челеби изградени во 15тиот односно 16тиот век се репрезенти на муслиманската вероисповест во овој град. Исто така неизоставен дел од културното богатсво кое го оставиле Османлиите се Текето изградено од Баба Хасан во 18ти век и имамот на Мустафа изграден во првите години од доаѓањето на Османлиите на нашите територии.

За оние кои бараат ноќен живот и забава невозможно е да се пропуштат безбројните плажи и барови, почнувајќи од Машката и Женската плажа преку Галеб, продолжувајќи со баровите Пливалиште, Грифон и Версус кои овозможуваат интересен ноќен живот на крајбрежјето на Охридското Езеро.

Во непосредна близина е и градот Охрид кој овозможува возбудливи прошетки и истражувања исто така неизоставен дел е близината на националниот парк Галичица кој овозможува прекрасни глетки од кои едноставно ви застанува здивот.

Струга е град во кој може да се најде релаксиран одмор, ноќен живот, авантуристички искачувања, прошетки низ шуми или плажи. За секого по нешто.

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите Струга

 • Прекарот на Струга е “Градот на поезијата” поради познатите поети кои потекнуваат од овој регион.
 • Стуга има и сопствен фестивал - денови на поезијата.
 • Струга има богата историја. Со потекло уште од неолитскиот период има населби кои датираат од 11 до 7 век пред наша ера, потврдено од архелошките наоѓалишта во градот.
 • Античкото име на градот е Енхалон кој на старогрчки значи јагула поради тоа што тогаш градот бил познат по ловењето на јагули, а сегашното име Струга го добива подоцна од старословенскиот збор „страга“ што означува премин.
 • Домот на браќата Миладинови се наоѓа во Струга и сега е музеј посветен на браќата
 • Во Струга и струшкиот регион регистрирани се четири пештерни цркви меѓу кои и познатата Архангел Михаил, с. Радожда од XIV век. 
 • И се разбира во Струга се наоѓа Охридското езеро - препознатливо во тој регион по својата божествена убавина.

За компанијата

Апартмани Дишлиоски Струга

 • Трикреветни соби -  Собите се опремени со телевизор, тераса и сопствено купатило. Собите се со три кревети, и по Ваша желба може да престојуваат до 3 лица во една соба со 1 купон.
 • Апартмани - Апартманите се опремени со телевизор, тераса и сопствено купатило. Апартманите се со брачен кревет, двосед и фотеља со механизам, и по Ваша желба може да престојуваат до 4 лица во една соба со 1 купон.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.