Скиjајте оваа зима на Копаоник (09.12-21.04.2019)! 50% попуст на пакет од 7 ноќевања со појадок + користење на СПА центарот за термин по избор во Apartments MujEn Lux 4*

РАСПРОДАДЕНО

Скиjајте оваа зима на Копаоник (09.12-21.04.2019)! 50% попуст на пакет од 7 ноќевања со појадок + користење на СПА центарот за термин по избор во Apartments MujEn Lux 4*

Цена

12,958 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

25,916 ден.

Попуст

50%

Заштеда

12,958 ден.

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет од 7 ноќевања во Apartments MujEn Lux 4*

 • 7 BB ноќевања за термин 09.12-16.12.2018, цена: 12 958 ден.(209 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 16.12-23.12.2018, цена: 12 958 ден.(209 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 13.01-20.01.2019, цена: 14 198 ден.(229 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 20.01-27.01.2019, цена: 14 198 ден.(229 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 10.03-17.03.2019, цена: 12 958 ден.(209 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 17.03-24.03.2019, цена: 12 958 ден.(209 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 24.03-31.03.2019, цена: 11 780 ден.(190 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 31.03-07.04.2019, цена: 11 780 ден.(190 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 07.04-14.04.2019, цена: 11 780 ден.(190 еур)
 • 7 BB ноќевања за термин 14.07-21.04.2019, цена: 11 780 ден.(190 еур)

Во понудата е вклучено:

 • 8 дена, 7 ноќи во студио или стандард апартман
 • Појадок
 • Користење на спа центарот (затворен базен, инфрацрвена и финска сауна, џакузи, парна бања)
 • Сеф
 • Кабелска телевизија и wi-fi интернет
 • Паркинг место

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.12.2018 до 21.04.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Спа центарот може да се користи во период од 12 до 22 часот
 • Сместувањето е во студио или стандард апартман 
 • Може да се комбинираат повеќе купони за повеќедневен престој
 • Потребно е да престојуваат минимум две лица, односно да се купат минимум два купони
 • Доплата за single сместување - 50% од цената на купонот
 • За деца до 2 години сместено со двајца возрасни е бесплатно.
 • За деца до 2 години сместено со двајца возрасни се доплаќа 50% од цената на купонот
 • Доплата за двакца возрасни во четворокреветен апартман, 30% од цената на купонот
 • Во цената не е вклучено осигурување и туристичка такса за која се плаќа 1 евро од ден дирекно во хотелот
 • Доплата за вечера, 10 еур по лице
 • Сите доплати се вршат во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Дополнителните активности не се вклучени во цената
 • Пријавувањето во хотелот се врши од 14 часот, а одјавување до 10 часот
 • Откажување на веќе направена резервација, потребно е да се направи неколку денас претходно, во спротивно ќе се смета за искористена
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Во самото срце на викенд населбата Копаоник, на главниот пар Копаоник Рашка сместени се MujEn апартманите. Комплексот го сочинуваат три вили Vila MujEn Lux, Vila MujEn Comfort и Vila MujEn Classis. Пред секоја вила обезбеден е паркинг простор за гостите на хотелот, кој е под видое надзор. Апартманите се опремени во модерен стил, проткаен со елементи на планинскиот амбиент. Секој од апартманите соджи комплетно опремена кујна, купатило со туш кабина, LCD телевизор со преку 70 домашни и странски канали, беспалтен Wi-fi Интернет. Без разлика дали сте љубител на активниот или пасивниот одмор, овде ќе го најдете своето катче.

Wllness&Spa центарт овозможува потполни опуштање, со опуштена музика и примамлив мирис. Во пријатна атмосфера опуштете го телот и подобрете во своето здравје во инфрацрвената и финската сауна, џакузи, парна бања и затворен базен.

Ресторанот на MujEn ви овозможува да уживате во автентичните кулинарски специјалитети со внимаелно чуваните традизионални кулинарски елементи. Богатите елементи и единствените вкусови на јадењата даваат посебна нота во елегантиниот амбиент со преубавиот панорамски поглед на Копаоник.

Дополнителни активности и екскурзии:

 • Панорамско разгледување / возење со жичара
 • Zip line
 • Школа за јавање
 • Рафтинг
 • Планински велосипедизам
 • Планинарски тури
 • Посета на UNESCO споменици
 • Шопинг тури
 • Летна школа за здравје
 • Skyline школа за странски јазици за деца

MujEn Lux is feeling, not destination...

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ