11 ја следат оваа компанија


img

APPETITO бимби концентриран сируп

595 ден.

Шифра:

00587
 • Димитрие Чуповски, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  078 288 504

  bioorganica@jass.com.mk

Опис

APPETITO бимби сирупот е додаток на исхрана изработен од растителни екстракти подложени на ригорозни контроли на квалитет. Сирупот придонесува за избалансиран внес на хранливи продукти и обновување на енергијата.

Количина: 200ml

Сирупот има двојно дејство:

 • Го стимулира апетитот
 • Нутритивно дејство

Најпогоден е за:

 • Деца со намален апетит
 • При заостанување во растот
 • За рековалесценти
 • Како додаток во исхраната

Безбедност:

 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без алкохолни екстракти
 • Без алкохол
 • GMO free

Ефикасност:

 • Амара екстракти-директно дејство
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Начин на употреба:

 • За деца и бебиња од 6 месеци
 • За правилна употреба на храната треба да се консумираат 1 до 3 супени (15 ml) лажици (во зависност од возраста), најдобро пред јадење 
 • од 6 месеци до 3 години: 1 x дневно по 15 ml 
 • од 3 до 6 години: 2 x дневно по 15 ml 
 • од 6 години: 3 x дневно по 15 ml 
 • Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности (чај, млеко, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе

СОСТАВ

Деминерализирана вода, фруктоза, концентриран сок од јаболко, хидроглицерински екстракт од женски кантарион (Centaurium minus), хидроглицерински екстракт од полен, хидроглицерински екстракт од пченични клици (Triticum aestivum), хидроглицерински екстракт од корен на линцира (Gentiana lutea), сув екстракт од грчка пискавица (Trigonella foenum-graecum, малтодекстрин), конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина

ВАЖНО

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

Детали за испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.