53 ја следат оваа компанија


Апсорбер за влага

540 ден.

Ве молиме одберете една од наведените опции!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Спречува појава на кондензација, а со самото тоа и појава на мувла
 • Ги суши влажните подрумски ѕидови во недоволно вентилираните простории
 • Спречува појава на мувла, како и создавање на непријатен мирис во ормарите со облека
 • Спречува создавање на микроспори на мувла и бактерии кои предизвикуваат алергии и инфекции на дишните патишта
 • Создава идеална клима за астматичари и ревматски пациенти
 • Ги штити чувствителните електронски уреди како што се телевизори, компјутери, апарaти за копирање, фото апарати и сл.
 • Во случај на поплава во станот или на пукање на цевки, го забрзува процесот на сушење на ѕидовите
 • Незаменлив потребен уред за користење во викендички и камп-приколки и чамци, посебно ако не се користат подолго време
 • Дејството на една таблета трае од 1 до 4 месеци
 • Една таблета(500 гр) може да собере 1 литар течност
 • Наменето за површина до 50м2
 • Сет од 2 таблети (2 x 500 гр)
 • Апсорбер за влага ( со една таблета)
 • Упатство за употреба

Aпсорберот на влага е ефикасно и едноставно решение за елиминација на прекумерната влага во сите простории. Бесшумен, дискретен, не троши никаква енергија.

Aпсорберот на влага е пластична кутија (со димензии 16 x 20 cm, висина 14 cm) која се става на било кое место во просторијата и доколку има прекумерна влага ја апсорбира и ја собира во долниот, проѕирен дел на садот.

Во горниот дел на апсорберот се наоѓа таблета со хигроскопна сол (калциум-хлорид) која на природен начин ја врзува прекумерната влага од воздухот (кога е релативната влажност на воздухот поголема од 65%)

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.