Ослободете се од токсините! До 70% попуст на третман по избор: еден третман во солена соба, aqua detox третман, релакс или шведска масажа + третман во солена соба во Halo Beauty - Центар за убавина и здравје

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1000 ден.

Попуст

70%

Заштеда

701 ден.

Купени: 26

 • Halo Beauty - Centar za ubavina i zdravje, Skopje, Macedonia

  Одведи ме таму

  077 519 105

  halobeautymkd@gmail.com

Добивате

Опции на понудата:

Аqua detox третман + еден третман во солена соба 1,000 ден. 299 ден.
Еден третман во солена соба за 1 возрасен и 2 деца до 4 год или 1 дете над 4 год (времетраење 40 мин) 300 ден. 150 ден.
Релакс масажа во солена соба 800 ден. 299 ден.
Шведска масажа во солена соба 800 ден. 299 ден.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.01.2019 до 28.02.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Понудата важи за мажи и за жени
 • Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Во ова време на настинки зајакнете го имуниот систем на природен начин️.
Престојувајте во солената соба каде се дифузираат аеросоли кои содржат негативни јони, и користете ги третманите во солена соба за релакс на цело тело.

Негативните јони откако еднаш ќе ги достигнат Вашите клетки предизвикуваат ефективни био – хемиски реакции кои помагаат за ослободување од дневно присуство на стрес, го зголемуваат нивото на енергија, го зајакнуваат имунолошкиот систем и помагаат во одбрана од секакви инфекции.

Болести на кои директно делува солената терапија:

 • Астма
 • Бронхитис
 • Пневмонија
 • Болести на горните дишни патишта: ринитис, синуситис, ларингитис, тонзилитис…
 • Алергии - сите видови
 • Цистична фиброза
 • Хронично воспаление на ушите
 • Хронични респираторни болести
 • Хронично воспаление на грлото
 • Чести вирусни инфекции
 • Хронични воспаленија на уво, нос и грло
 • Пелуден ринитис
 • Кожни проблеми: псоријаза, атопичен и хроничен дерматитис, егземи, акни…
 • Болки во зглобовите, артритис
 • Пушачка кашлица
 • Регулација на шеќерот во крвта
 • Регулација на крвниот притисок, слаба циркулација, анемија
 • Регулација на работата на штитната жлезда
 • Ревматски тегоби и остеопороза
 • Хигиена на дишните патишта од аерозагадувања
 • Детоксикација
 • Како помош при одвикнување од пушење

Како функционира Aqua detox третманот?

Додека стопалата се потопени во садот, тие се изложени на серија позитивни и негативни јони, а благодарение на јонскиот притисок ткивото на кожата оживува.
Не постои чувство на непријатност за време на третманот и истиот е сосема безбеден. Ќе бидете изненадени а во истовреме и љубопитни за тоа како водата ја менува својата боја за многу кратко време.

Процесот на детоксификација ги отстранува токсините преку стапалата. Токсините се прочистуваат, без разлика на тоа каде се наоѓаат во телото.

Различни бои и објекти ќе се појават во водата за време на третманот.

Забрани:

Третманот за детоксификација да не се користи кај:

 • лица со бај пас и вградени магнетни делови;
 • кај лица со срцеви заболувања и со низок крвен притисок;
 • кај луѓе што претходно правеле операции на срце или трансплантација;
 • бремени жени;
 • жени во период на лактација;

Третманот за детоксификација е добар да се користи кај лица со заболени бубрези или кај оние што се на дијализа, бидејќи апаратот за детокс помага организмот да се ослободи од токсините кои не можат да се исфрлат преку бубрезите.

Резултати од третманот за детоксификација се:

 • стимулиран имунолошки систем;
 • подобрување на функцијата на бубрезите и црниот дроб;
 • ја намалува болката на зглобовите;
 • помага при губење на тежината;
 • ги отстранува тешките метали;
 • го подобрува метаболизмот;
 • помага при артритис и ревматизам;
 • дава одлични резултати кај жени во менопауза

Шведска масажа - главната цел на овој тип на масажа е да го опушти целото тело. Ова се постигнува со триење на мускулите со долги потези во насока на враќање на крва кон срцето. Шведската масажа екстремно е корисна за зголемување на нивото на кислород во крвта, намалување на токсините и подобрување на циркулацијата и флексибилноста на мускулите.

 

Релакс масажа - е нежен тип на масажа кој допринесува за опуштање на напнатост во мускулите и ја подобрува циркулацијата. Овој тип на масажа се користи за опуштање, освежување и подмладување на вас самите при што ви дава пријатно чуство.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.