Нова Година во Истанбул! До 28% попуст на аранжман од две или три ноќевања со појадок за термин по избор + автобуски превоз со ТА Виста Турс

РАСПРОДАДЕНО

Нова Година во Истанбул! До 28% попуст на аранжман од две или три ноќевања со појадок за термин по избор + автобуски превоз со ТА Виста Турс

Цена

4,278 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

5,580 ден.

Попуст

23%

Заштеда

1,302 ден.

Купени : 34

 • бул. Кузман Јосифовски Питу бр.28 лок 2 1000 Скопје, Македонија

 • 02 3 201070, 3201080

 • vistaturs@yahoo.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб: 10:00 - 15:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет аранжман во Истанбул за термин по избор:

 • 2 BB ноќевања - 29.12 - 01.01.2018, цена: 5580 ден.(90 еур) 4278 ден.(69 еур)
 • 2 BB ноќевања - 30.12 - 02.01.2018, цена: 6200 ден.(100 еур) 4898 ден.(79 еур)
 • 3 BB ноќевања - 29.12 - 02.01.2018, цена: 7750 ден.(125 еур) 5580 ден.(90 еур)

Во понудата е вклучено:

 • 2 или 3 ноќевања со појадок во хотел 3* 
 • Автобуски превоз со високотуристички автобус на релација Скопје – Истанбул – Скопје
 • Туристички пратител на програмата
 • Организација и реализација на програмата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2017 до 02.02.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Виста Турс за да го резервирате вашиот термин за патување
 • По купување на купонот јавете се во агенцијата за да ја потврдите резервацијата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Виста Турс
 • Во цената не е влучено:
 • Задолжително патничко и здравствено осигурување - 250 денари
 • Факултативни излети и посети
 • Отомански и Византиски Истанбул – 10еур (автобус,локален водич)
 • Посета на Долма Бахче Сарај со водич и влезница – 25еур
 • Посета на Sapphire Seyir Terasi и на Азиската страна на Истанбул со автобус и водич: 20еур
 • Влезници:
 • Аја Софија (со вклучена аудио опрема) – 19еур
 • Топ Капи (без Харем) – 15еур
 • Харемот во Топ Капи палатата – 10еур
 • Аквариум 12еур
 • Yerebatan sarnici 10еур
 • Istanbul night tour 5еур
 • Дочек на нова година во ноќен клуб – 30еур
 • Дочек на нова година на брод – 50еур
 • Дочек на нова година во национален ресторан ГАР – 50еур
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

1 ДЕН  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ
Состанок на групата спроти хотелот VIP во 16.00 ч. Поаѓање за Истанбул во 16:30. Се патува преку Грција. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН ИСТАНБУЛ
Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамско разгледување на градот со автобус и локален водич: Капали чаршија,Бејазит-најстариот универзитет, Лалели, Аксарај, Римскиот Аквадукт, Бејоглу, Пера Палас хотел (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман Ориент Експрес), Таксим, Операта, стадионот на ФК Бешикташ, Долма Бахче Сарајот. Кратка пауза на плоштадот Таксим и потоа ................... па се сместуваме во хотел. Слободно попладне. Вечерта можност за факултативно Istanbul night tour..... Ноќевање.

3 ДЕН ВИЗАНТИСКИ и СУЛТАНСКИ ИСТАНБУЛ
Појадок. По појадокот Ве водиме на крстарење по Босфор. Околу 13 часот факултативен излет кој ве води во славното и бурно минато на Византиските Императори и Османлиското царство: Прво ќе ја разгледаме познатата Аја Софија, ќе се воодушевуваме на големината на Сината џамија, Султанахмед плоштадот, Византискиот Хиподром, палатата на Ибраим Паша, Амамот на Хурем Султан. Ќе влеземе во најпознатата палата во светот- Топ Капи која ќе не фасцинира со своето богатство и големина и секако ќе влеземе во забранетата зона со векови – Султанскиот Харем – со локален водич. Враќање во хотел. Подготовка за дочек на новата 2018 година ( брод на босфор, национален ресторан, ноќен клуб) Ноќевање.

4 ДЕН ИСТАНБУЛ
Појадок. Слободно време за одмор и индивидуални активности. Околу 15 часот заминуваме за МКД. Се патува преку Грција, ноќно возење со попатни паузи.

5 ДЕН СКОПЈЕ
Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ