23ти Октомври во Италија (20.10- 24.10.2017)! Четиридневен аранжман за Трст, Венеција, Падова и Верона од 2 ноќевања со појадок во хотел 3* + разглед на Венеција и Верона со вклучен автобуски превоз по цена од 7972 ден. (129 еур)

РАСПРОДАДЕНО

23ти Октомври во Италија (20.10- 24.10.2017)! Четиридневен аранжман за Трст, Венеција, Падова и Верона од 2 ноќевања со појадок во хотел 3* + разглед на Венеција и Верона со вклучен автобуски превоз по цена од 7972 ден. (129 еур)

Цена

7,972 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

8,866 ден.

Попуст

10%

Заштеда

894 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00
 • ул. Лермонтова 3/6, Скопје (позади Италијанска амбасада) 1000 Скопје, Македонија

 • Одведи ме таму

 • 070 338 383

Добивате

Понудата е по лице и вклучува четиридневен аранжман за Трст, Венеција, Падова и Верона за термин 20.10- 24.10.2017

 • 2 ноќевања со појадок во хотел 3* во Лидо ди Јесоло
 • Превоз со високо туристички автобус
 • Организиран разглед на Венеција и Верона со локален водич
 • Организација, реализација и придружник на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.10.2017 до 24.10.2017
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во Grouper за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Во цената не е вклучено:
 • Во Венеција: брод, разглед, превоз: Лидо ди Јесоло – Венеција – Лидо ди Јесоло, цена 20 еур
 • Влезници за културно-историските знаменитости
 • Задолжително патничко осигурување, цена 5 еур
 • Индивидуални трошоци
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

Опис на продрамата:

1 ден  20.10.2017 Скопје – Трст

Состанок на групата на автобуска станица на перон за меѓународни поаѓања. во 13:00 часот. Поаѓање за Венеција во 13.30 часот. Патувањето е преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и царински формалности. Ноќно возење.

2 ден  21.10.2017 Трст- Лидо ди Јесоло

 Пристигнување во Трст во утринските часови. Слободно време за кратка прошетка и шопинг. Поаѓање за Лидо ди Јесоло. Сместување во хотел. Слободно време за одмор.Во вечерните часови прошетка низ прекрасното монденско летувалиште. Ноќевање.

3 ден  22.10.2017 Венеција

Појадок .Заминување за  Пунта Сабјони и поаѓање со бродче за Венеција. град на вода, град од соништата несомнено најубавиот и најромантичниот град во Европа, град на уметноста, град на маски, на карневали, град на канали...град кој мора да се доживее...

Разглед на Венеција со локален водич - Дуждевата палата, Плоштадот и црквата Сан Марко, мостот на воздишките, мостот Риалто, Каналот Гранде. Слободно време. Во попладневните часови враќање во Пунта Сабјони и транфер со автобус до Лидо Ди Јесоло. Ноќевање.

4 ден  23.10.2017   Верона – Падова - Скопје

Појадок. Одјавување од хотел и продолжување на патувањето за Верона. Градот на романтиката познат по забранетата и трагичната љубов на Ромео и Јулија опишана во делото на Вилијам Шекспир.  Организиран разглед на градот со локален водич ;куќата на Јулија, Арената, плоштадите Бра, Ебре и Данте Заминување за Падова , универзитетски град со бурно минато каде познатите тоскански уметници Giotto и Donatello оставиле свои познати дела. Кратка прошетка низ градот и слободно време за најдоброто италијанско кафе.

Во пладневните часови тргнување за Македонија..Ноќно возење. Пристигнување во Скопје наредниот ден околу пладне.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ