Поминете го 24ти Мај во Острошки Манастир, Црна Гора (23.05-25.05.2019)! 35% попуст на тридневен аранжман со 1 ноќевање во Горниот Конак на Свети Василије Острошки + автобуски превоз од Т.А. Ас Транс во вредност од 2300 ден. по цена од 1500 ден.

Вредност

2300 ден.

Попуст

35%

Заштеда

800 ден.

 • Дрво Декор, Скопје

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

 • Градски Трговски Центар, 1 кат (веднаш над Casino Senator)

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

Добивате

Тридневен аранжман во Црна Гора

 • Превоз со високотуристички автобус
 • Ноќевање во Горниот конак
 • Придружник за време на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.05.2019 до 25.05.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Ас Транс за да го резервирате вашиот термин за патување
 • По купување на купонот јавете се во агенцијата за да ја потврдите резервацијата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Ас Транс
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани
 • Во цената не е вклучено:
 • Ноќевање во Долниот конак 5 еур (потребно е да се направи претходно резервација во агенцијата).
 • Превоз (по избор) со локален минибус од Долниот до Горниот Манастир по цена од 1 еур за лице во правец
 • Патничко осигурување 120 ден.
 • Туристичка такса во Црна Гора 60 ден.
 • Дополнителни информации:
 • Потребно е да се понесе храна за време на патувањето
 • Можност за ручек во ресторан во близина на Долниот манастир
 • Можност за ручек во Будва

Опис

1.ден (23.05.2019)

Состанок на групата во 23 часот. Заминување кон Црна Гора во 23:30 (ноќно возење). Патувањето се одвива преку Косово, Албанија, Црна Гора со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2.ден (24.05.2019)

Пристигнување во манастирот Свети Василије Острошки и сместување на патниците по желба во Горниот или Долниот конак. Патот до конакот може да се искачи пешки или со локален минибус по желба на патниците. Поклонение на моштите на Светителот. Вечерната служба почнува во 17 часот. Ноќевање во Манастирот.

3 ден (25.05.2019)

Утринска литургија која вообичаено се одржува од 06:00 до 07:30 часот. По завршувањето на литругијата патувањето продолжува кон Будва. Слободно време за индивидуални активности и прошетка низ преубавата Будва. Можност за посета и разглед на стариот град на Будва. Во договорено време заминување кон Македонија. Попатна посета на Цетиње и патувањето продолжува кон Скопје. Пристигнување во вечерните часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.