Незаборавен монденски одмор во Дубровник! 20% попуст на 8 дневен аранжман: 7 ноќевања со појадок и вечера на шведска маса во хотел со 3* или 4* и термин по избор од "ТА Ибегалис"

РАСПРОДАДЕНО

Незаборавен монденски одмор во Дубровник! 20% попуст на 8 дневен аранжман: 7 ноќевања со појадок и вечера на шведска маса во хотел со 3* или 4* и термин по избор од "ТА Ибегалис"

Цена

27,156 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

33,945 ден.

Попуст

20%

Заштеда

6,789 ден.

 • ул. Спас Банџов 21А Охрид, Macedonia (Македонија), 6000

 • +389 46 202 929 ; +389 46 202 930 ; +389 71 325 292 ; +389 71 312 557 ; +389 70 870 026 viber

 • [email protected]

Добивате

Комплет аранжман од 7 ноќевања во двокреветна соба со појадок и вечера на шведска маса за едно лице во хотел со 3* или 4* за термин по избор:

Денот на тргнување е по ваша желба во рамките на дадените термини

 • термин 1: од 02.07.-26.07.2015 цена 33 945 ден. (547.5 Еур) 27 156 ден. (438 Еур)
 • термин 2: од 26.07.2015 - 06.09.2015 цена 37 665 ден. (607.5 Еур) 30 132 ден. (486 Еур)

Сместувањето е во еден од наведените хотели:

 • Valmar No Name 3* - Дубровник
 • Astera 3* - Млини, Дубровник
 • Hotel Orfej i vila Plat - Плат, Дубровник
 • Hotel Epidaurus 3* - Цавтат
 • Hotel Albatros 4* - Цавтат
 • Hotel Ivka 3* - Дубровник
 • Hotel Lero 3* - Дубровник
 • Hotel Adria 4* - Дубровник
 • Hotel Grand Park 4* - Дубровник
 • Hotel Aquarius 3* - Дубровник

* 3 дена пред тргнување ќе добиете известување во кои од наведените хотели е сместувањето


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.07.2015 до 29.09.2015
 • Пред купување на купонот задолжително јавете се во Т.А Ибегалис за да се информирате за слободни места
 • По купување на купонот контактирајте со Т.А. Ибегалис за потпишување на договор
 • Доколку не го искористите купонот до 06.09.2015 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Важат општите услови за патување на СКТМ
 • 3 дена пред тргнување, ќе добиете известување во кои од наведените хотели е сместувањето
 • За едно дете до 6 години сместено со двајца родители е бесплатно
 • За второ дете до 6 години се доплаќа 13 578 денари за 7 ноќевања со појадок и вечера во термин 1, а 15 066 денари за термин 2
 • За дете од 7 до 12 години се доплаќа 13 578 денари за 7 ноќевања со појадок и вечера во термин 1, а 15 066 денари за термин 2
 • За второ дете од 7 до 12 години се доплаќа 19 009 денари за 7 ноќевања со појадок и вечера во термин 1, а 21 086 денари за термин 2
 • Сите доплати се сметаат според курсот 1 евро = 62 ден. 
 • Доплатите се прават во Grouper (Вебспот Доо) преку надополнување на Вашата торбичка со платежна картичка или преку уплата со уплатница 
 • Доколку уплатата за доплатите ја правите преку уплатница во цел на дознака наведете "Доплата за Ибегалис" и во продолжение наведете за што поточно е доплатата - за деца, за трето возрасно лице и за кој хотел.
 • Откако ќе ја направите доплатата потребно е да ни ја испратите уплатницата на[email protected] заедно со Вашите податоци, и да наведете во маилот за што е доплатата, за кој хотел станува збор, за кој термин, и кодот од купонот. 
 • Доколку доплатите ги правите преку надополнување на торбичката со платежна картичка, потребно е да испратите известување на [email protected] за што се однесуваат направените доплати (пр. за деца, за трето возрасно лице и сл.) како и за кој хотел се однесува доплатата

Опис

Hotel Astera 3*

Хотелот се наоѓа во живописното село Млини и се наоѓа во непосредна близина на Дубровник. Хотелот има 217 соби во главната зграда и 90 соби во страничните згради. Собите се просторни, со удобни кревети и модерен мебел и прекрасен поглед кон морето и блиските острови. 

Хотел Плат е комплекс од Хотел Орфеј, вила Ева и вила Фелиција и располага со 236 сместувачки капацитети со стандардни соби и апартмани. Има пристап на 4 плажи и се наоѓа на 12 км од Дубровник и на 7 км од Кавтат и на 8 км од аеродромот во Дубровник. Комплексот рааполага со отоврен базен, плажа, продавница, фризерски салон, рент а кар, сопствен паркинг и менувачница.

Hotel Epidaurus 3*

Хотелот е лоциран веднаш до плажата Тиха Кове, на 1 км од историското гратче Цавтат. Располага со надворешен базен, детски базен, snack и лоби бар и простор за танцување и забава. Во целиот хотел има wi-fi интернет. Во хотелот има PADI- сертифицирано школо за нуркање каде што секој гостин може да земе учество во сурфање, нуркање итн. Исто така располага и со мини клуб за деца од 4 до 12 години. Секоја од собите е модерно опремена и има тераса, сателитска телевизија. Во ресторанот храната се служи на база на шведска маса.

Hotel Albatros 4*

Хотелот се наоѓа веднаш спроти плажа, на 800 метри од центарот на Цавтат. Располага со тениски игралишта, голем базен со тераса. Собите во хотелот се просторни, со тераса и телевизор. Во ресторанот храната се служи на база на шведска маса.

Hotel Adria 4*

Хотел Адриа се наоѓа во Груз, на 2.5 км од стариот град во Дубровник. Располага со просторни соби кои имаат тераса со поглед на Елафити островите и заливот Лапад, клима уред и телевизор со сателитска. Бесплатен wi-fi интернет има низ целиот хотел, како и паркинг простор. Далматинската храна се служи во ресторанот на хотелот со поглед на грузискиот залив. Појадокот е на база на шведска маса. Grand Hotel Park На само 100 метри од плажа,

HOTEL IVKA 3* Дубровник

Хотел Ивка е лоциран на зелениот полуостров Lapad. Целиот хотел е климатизиран, повеќето од собите имаат балкони, сите соби имаат бесплатен wi-fi и хотелот има свој паркинг.

Hotel Lero 3*

Хотел Леро е на само 20мин пешачење, низ живописен предел, до стариот град на Дубровник. Плажата во Miramare bay е на 600м од хотелот. Хотелот има интернет корнер. Исто така, има фризер и центар за масажи, како и сопствен паркинг . Хотелот може дасе пофали и со 6 тениски терени.

Grand Hotel Park 4*

Хотелот е лоциран во центарот на Дубровник. Располага со голем отворен базен и модерен спа центар со внатрешен базен и фитнес центар кој е бесплатен за користење за гостите од хотелот. Во хотелот има бесплатен wi-fi интернет и паркинг простор. Секоја соба е опремена со клима уред, сателитска телевизија и минибар. Стариот град на Дубровник е на само 3 км од хотелот и до таму може да се стигне со брод или автобус.

Hotel Aquarius 3*

Опколен со прекрасен медитерански пејсаж, овој хотел нуди луксузно опремени соби, релаксирачки амбиент и прекрасна локација во центарот на Дубровник. Хотелот се наоѓа на 3 км од стариот град и на 350 метри од плажа. Хотелот располага со паркинг простор и интернет катче.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ