Дочекајте ја најмагичната ноќ во градот на два континенти (30.12-01.01.2018)! Две ноќевања со појадок во хотел со 3* + повратен авионски превоз и аеродромски трансфер во Истанбул, Турција по цена од 11 098 ден. (179 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Дочекајте ја најмагичната ноќ во градот на два континенти (30.12-01.01.2018)! Две ноќевања со појадок во хотел со 3* + повратен авионски превоз и аеродромски трансфер во Истанбул, Турција по цена од 11 098 ден. (179 еур)

Цена

11,098 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

13,300 ден.

Попуст

17%

Заштеда

2,202 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00
 • ул. Лермонтова 3/6, Скопје (позади Италијанска амбасада) 1000 Скопје, Македонија

 • Одведи ме таму

 • 070 338 383

Добивате

Понудата е по лице и вклучува

 • 2 ноќевања со појадок + авионски превоз
 • Авионски билет на релација  Скопје - Истанбул - Скопје 
 • Организиран трансфер на релација аеродром - хотел - аеродром 
 • Организиран целодневен разглед со локален водич 
 • Организација на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 30.12.2017 до 01.01.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување во Grouper
 • Термини на поаѓање
 • За ранажман за 4 ноќевања со појадок, термини на поаѓање се 05.10,12.10 или 19.10.2017
 • За аранжман за 5 ноќевања со појадок, термини на поаѓање се 04.11,11.11 или 18.11.2017
 • За аранжман за 7 ноќевања со појадок, термини на поаѓање се 09.10 или 23.10.2017
 • Доплати:
 • За доплата за трето лице и потребно е да купите купон
 • Задолжителна е доплата за виза со купување на соодветната опција во зделката
 • Во цената не е вклучено:
 • Патничко и здравствено осигурување
 • Аеродромски такси - 6304 ден. (102 еур)
 • Дочек на Новата Година во национален ресторан со ориентална програма
 • Крстарење по Босфор со превоз и водич - 20 еур
 • Посета на Палатата Долма Бахче со вклучена влезница, превоз и водич - 30 еур
 • Посета на највисоката зграда во Европа Сафир Сеир терасата - 10 еур
 • Влезница за Сеир терасата и 4D кино
 • Влезници за посета на локалитетите со водич: Аја Софија - 15 еур и Топ Капи - 15 еур
 • Патничко и здравствено одигурување - 185 ден.

Опис

Истанбул - најкосмополитски град во светот, град на контрасти, единствен град кој ги преплавува сите сетила, град кој фасцинира. Истанбул пречекува опсипан со светлина, град кој никогаш не спие-улици полни со весели и насмеани луѓе, шаренило од бои, мириси, идеален спој на култура и религија, место на кое се состануваат Европа и Азија.

ден  30.12.2017 (Петок)

Состанок на групата на аеродром Александар Велики два часа пред полетување. Полетување со Turkish Airlines во 08:55 со бр. на лет TK 1004. Слетување во Истанбул во 12:30 и организиран трансфер од аеродром до хотел. Сместување во хотел.  Факултативна посета на најубавата султанска палата со непроценливо богатство, Палатата Долма Бахче Сарај со стручен водич.  Факултативно крстарење со брод по Босфор, со панорамски разглед на палатите од двете страни на каналот и мостовите кои ги поврзуваат Европа и Азија. Враќање во хотел или слободна вечер за шопинг и прошетка на познатата улица Истиклал на Таксим, или посета на трговскиот центар Џевахир. Ноќевање.

ден  31.12.2017 (Сабота) 

Појадок. По појадокот организиран панорамски разглед на градот со стручен водич: Лалели Џамија, Јени Џамија, Бејазит Кула, Златен Рог, Валенсов Аквадукт, Таксим, Сулејманија, Хиподром. Посета и влез во локалитетите: Султановиот дворец опкружен со море од сите страни Топ Капи Палатата – музеј со непроценлива колекција на споменици и уметнички дела – сегашниот изглед на Палатата датира од времето на Сулејман Величествениот; Џамијата Султан 

Ахмед наречена и Сина Џамија поради своите бои: сина, зелена и бела, Црквата Аја Софија, подоцна пренаменета во џамија, а денес работи како музеј. Враќање во хотел или Предлог: шопинг во Капали Чаршија, една од најстарите и најголемите покриени пазари во светот со повеќе од 1200 улици. ФАКУЛТАТИВНО – ДОЧЕК НА НОВА 2018 во национален ресторан со свечена вечера, неограничен пијалок и ориентална програма со музика и танчерки или дочек на отворено во монденскиот дел на Истанбул-Ортакој познат како Истанбулски Монмартр. Ноќевање.

3 ден  01.01.2018 (Недела)

Појадок. Одјавување од хотел до 12:00. Факултативна посета на трговскиот центар Sapphire сместен во највисоката зграда во Европа (236 м) од каде се пружа прекрасна панорамска глетка на Истанбул. Виртуелна прошетка низ Истанбул со хеликоптер во 4D кино. (надлетување на најзначајните историски обележја: Аја Софија, Топ Капи, Моминската кула, Босфор, Цистерната, Галата мостот...) Организиран трансфер од хотел до аеродром околу 17:00. Полетување за Скопје во 20:15 со бр. на лет ТК 1005. Слетување во Скопје во 19:45.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ