ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Попуст на попустот во Arthurs! Купон од 79 ден. со кој добивате дополнителен 30% попуст на веќе намалените цени на целиот асортиман на производи од брендовите CONVERSE, PUMA, HUMMEL, VANS, LOMER, DR. MARTENS и многу други

РАСПРОДАДЕНО

ЗЛАТНА ЗДЕЛКА: Попуст на попустот во Arthurs! Купон од 79 ден. со кој добивате дополнителен 30% попуст на веќе намалените цени на целиот асортиман на производи од брендовите CONVERSE, PUMA, HUMMEL, VANS, LOMER, DR. MARTENS и многу други

Цена

79 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 3897

 • GTC, Велосипедско-ролерска патека од десната страна на Вардар, Skopje, Macedonia

 • 02 3120 149

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 21:00
 • Arthurs Куманово Плоштад Нова Југославија бр.1, Центар, Куманово

 • Одведи ме таму

 • GTC, Велосипедско-ролерска патека од десната страна на Вардар, Skopje, Macedonia

 • Одведи ме таму

 • 02 3120 149

Добивате

Купон од 79 ден. со кој добивате дополнителен 30% попуст на веќе намалените цени на целиот асортиман на производи од следните брендовите:

 • Converse, Dr. Martens, Puma, Lomer, Vans, Hummel, Coperrminer, Carrera и други

*Целиот асортиман е веќе намален од 20% до 70%

*Понудата важи и за производи кои не се намалени

*Понудата не важи за новата колекција на производи од Vans


Услови

 • Купонот може да се искористи од 22.01.2018 до 24.02.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Купонот важи за сите продавници на Arthur's
 • Понудата не важи за новата колекција на производи од Vans
 • Еден купон важи за 1 производ
 • Понудата важи и за производи кои не се намалени
 • За повеќе производи потребно е да купите соодветен број на купони 
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на Arthur's
 • Доколку не го искористите купонот средствата за истиот не може да бидат вратени
 • Понудата важи и за онлајн купување преку веб страната http://shop.arthurs.com.mk
 • Потребно е да се регистрирате на веб страната и при креирање на нарачката во делот Методи за испорака потребно е да го внесете купон код и пин код
 • Еден купон важи за еден производ при онлајн нарачка
 • За доставата на производите се плаќа 170 ден. и се врши во рок од 1 до 2 работни дена
 • Плаќањето се врши при испорака на производите на адресата наведена на профилот 
 • Дополнителниот попуст се пресметува пред самото плаќање на производите

Опис

Arthur’s

Компанија која скоро три децении е присутна на македонскиот пазар. Ексклузивни дистрибутери на брендовите Converse и Dr. Martens како и увозник на брендовите Puma, Vans, Hummel, Carrera, Coperrminer и Lomer. Со пет малопродажни објекти во Скопје како и големопродажна мрежа низ целата држава. Компанија која ги прати сите светски трендови и е целосно посветена на задоволството на своите потрошувачи.

Converse – Американска компанија, основана 1908 која првенствено произведува патики за кошарка како и ‘Lifestyle’ обувки и текстил.  Од 2003 год. е под сопственост на Nike Inc. Препознатливи по ѕвездата ‘Insignia’ како и ‘All Star’ гумениот ѓон и најпознатите патики во историјата Старки.

Dr. Martens –  Британска компанија, основана 1947 год. која произведува обувки, облека и додатоци. Етаблиран и докажан бренд кој своето место го има пронајдено најмногу помеѓу младината во повеќето светски субкултури.

Puma –  Европска мултинационална компанија која своите почетоци ги има во Германија 1948. Трет по големина светски произведувач на спортска опрема кој е присутен во повеќе од 120 држави.

Lomer –  Препознатлива компанија за рачна изработка на обувки од квалитетни материјали кои гарантираат максимална удобност и заштита. Со скоро 40 год. искуство се издвојува помеѓу најдобрите во Montebelluna ‘Sportsystem’ – една од најстарите и најпознати области за спортски обувки во Италија.

Vans – Американски произведувач на ‘скејт’ патики како и дополнителна опрема и текстил кои се својствени за екстремните спортови.

Hummel – Компанија за спортска опрема основана 1929 год. со седиште во Данска. Примарен фокус изработка на обувки и текстил за тимски спортови.

Coperrminer – Бренд кој што се занимава со производство на обувки за најекстремни временски услови. За прав пристап кон зимата со сите нејзини прилики и неприлики.

Carrera – Италијански бренд за обувки со мисија да креира уникатно купувачко искуство кај клиентите со спојување на емотивните желби на купувачите со нивните рационални потреби.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не тука.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Dodevskimartin

Зошто купонот не важи или нема начин како да се искористи при онлајн купување од сајтот за продажба на http://shop.arthurs.com.mk ?

Член на Grouper од: 07-06-2017
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.