Велигденски патувања! Уживајте во Будва, Дубровник, Котор, Острог и Бар (26.04-28.04.2019)! Тридневен аранжман од 2 ноќевања со појадок во Будва + вклучен автобуски превоз од Т.А. Ас Транс по цена од 3650 ден.

 • Дрво Декор, Скопје

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

 • Градски Трговски Центар, 1 кат (веднаш над Casino Senator)

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

Добивате

Цената е по лице и вклучува:

 • Превоз со автобус за патувањето
 • 2 ноќевања со појадок во Будва во вила
 • Организација и водство на програмата

Услови

 • Купонот може да се искористи од 26.04.2019 до 28.04.2019
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Ас Транс за да го резервирате вашиот термин за патување
 • По купување на купонот јавете се во агенцијата за да ја потврдите резервацијата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Ас Транс                                                                                             
 • Во цената не е вклучено:
 • Целодневна факултативна посета на Котор и Дубровник - 20 еур.
 • Патничко осигурување - 150 ден. (задолжителна доплата во агенција)
 • Туристичка такса во Црна Гора - 120 ден. за 3 дена
 • Доколку купонот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани   

Опис

Програма на патувањето:

1 ДЕН (26.04.2019) Поаѓање во 01:00 часот на Дрво Декор. Возење преку Косово и Албанија со кратки попатни паузи. Пристигнување во Подгорица во утринските часови. По кратката пауза во Подгорица патувањето продолжува кон еден од најпосетуваните манастири Св.Василиј Острошки Чудотворецот. Поклонение на моштите на Светителот. По неколку часовен престој следува заминување за Будва. Сместување во вила со 3* во Будва. Во вечерните часови можност за прошетка и разглед на Стариот град на Будва или други индивидуални активности. Ноќевање.

2 ДЕН (27.04.2019) Појадок. По појадокот предвиден е целодневен факултативен излет до Котор, Бока Которскиот залив и Дубровник. Разглед на прекрасното медитеранско пристаниште на кое може да се видат едни од најлуксузните јахти, опркужено со импресивни градски зидини. Градот Котор е под заштита на Унеско како светско културно наследство. Помеѓу 1420-1797 Котор со околината бил во склоп на Венеција и затоа вененцијанското влијание оставило печат на градската архитектура на Котор. По разгледот на Котор патувањето продолжува кон Дубровник. Градот Дубровник е исто во склоп на светското културно наследство на Унеско. Прошетка по Страдун, посета на црквата Св.Влах и други знаменитоски со кој изобилува Дубровник. Од градските зидини се пружа незаборавен поглед на островот Локрум и преубавиот плав Јадран.Во вечерните часови враќање во вилата. Ноќевање.

3. ДЕН (28.04.2019) Појадок. По појадокот напуштање на вилата. Можност за уште една прошетка низ преубавата Будва. Во попладневните часови заминување за Македонија со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.