8ми Март во Милано, Венеција и Верона (07.03-11.03.2019)! 50% попуст на петдневен аранжман од 2 ноќевања со појадок во Лидо ди Јесоло + вклучен автобуски превоз со Т.А. АС Транс во вредност од 13 198 ден. по цена 6599 ден.

Вредност

13198 ден.

Попуст

50%

Заштеда

6599 ден.

Купени: 2

 • Дрво Декор, Скопје

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

 • Градски Трговски Центар, 1 кат (веднаш над Casino Senator)

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува петдневен аранжман за Италија.

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација.
 • 2 ноќевања со појадок во Лидо ди јесоло во хотел со 3* со појадок
 • Организација на аранжманот.
 • Лиценциран туристички придружник на патувањето.

*Сигурна реализација!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.03.2019 до 11.03.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Ас Транс за да се информирате за слободни места и да направите резервација. 
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите ТА Ас Транс за да потпишете договор за патување. 
 • За сместување во single room потребна е доплата во агенцијата
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Вклучен трансфер од: Битола, Прилеп, Кавадарци, Неготино, Велес и Куманово
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Ас Транс
 • Во цената не е вклучено:
 • Разглед на Венеција со брод Пунта Сабиони- 20Еur
 • Целодневна посета на Милано – 30 еур
 • Посета на Верона - 10 еур
 • Задолжително патничко осигурување 5 Еur ( доплата во агенција)
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

1.ДЕН.07.03.2019 СКОПЈЕ-ВЕНЕЦИЈА

Состанок на групата во 14:30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.Поаѓање во 15:00.Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце,Србија,Хрватска,Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности.

2.ДЕН-( 08.03.2019)- ВЕНЕЦИЈА

Пристигнување на пристаништето Пунта Сабиони во Лидо ди јесоло во претпладневните часови од каде со брод се пристигнува во центарот на Венеција.Разглед на градот : плоштадот и црквата Св.Марко,Мостот на воздишките,Дуждевата палата,Прокуратите,Мостот Риалто,Каналот Гранде.....По разгледот следува слободно време за индивидуални прошетки низ преубавата Венеција како и можност да го искусите чуството да се возите со гондола.Во договорено време враќање до пристаништето Пунта Сабиони и пристигнување во Лидо ди Јесоло. Сместување во хотел.Ноќевање.

3.ДЕН-( 09.03.2019) ЛИДО ДИ ЈЕСОЛО- МИЛАНО

Појадок. По појадокот предвидена е факултативна посета на Милано,кој е еден од најубавите градови во Европа ,град на модата ,вистинско чудо во архитектурата со прекрасни катедрали и споменик на културно историски настани.Следува разглед на градот со локален водич: тврдината Сфорцеско,Piazza Duomo,цнтралниот плоштад каде се наоѓа најголемата готска катедрала во светот.Се посетува и Via Vittorio Emanuellle ,најдобрата шопинг улица со прекрасни бутици и продавници,Миланската опера која се вбројува во една од најпознатите оперски куќи во светот.По разгледот слободно време за индивидуални прошетки,шопинг или можност за посета на некој од преубавите ресторани.Во договорено време враќање во Лидо ди Јесоло.Ноќевање.

4.ДЕН (10.03.2019 – ВЕНЕЦИЈА-ВЕРОНА Појадок.Напуштање на хотелот.Факултативна посета на Верона еден од најромантичните градови во Европа,градот на Ромео и Јулија. Прошетка низ плоштадите Бра,Ербе и плоштадот Dei Signori каде е сместена статуата на прочуениот писател и автор на прочуената Божествена комедија,Данте Алигиери.Посета на куќата на Јулија каде ќе имате можност да се сликате со статуата на Јулија.По разгледот следува слободно време наменето за прошетка или можност да вкусите права италијанска пица во некој од рестораните сместени на плоштадите во Верона. Во попладневните часови заминување за Македонија.

5.ДЕН (11.03.2019 Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.