8ми Декември во Прага, Виена и Будимпешта (06.12-10.12.2018)! 50% попуст на петдневен аранжман од две ноќевања со појадок во хотел со 3* во Прага + вклучен автобуски превоз со Т.А. АС Транс во вредност од 11 998 ден. по цена од 5999 ден.

Цена

5999 ден.

Вредност

11998 ден.

Попуст

50%

Заштеда

5999 ден.

 • Дрво Декор, Скопје

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

 • Градски Трговски Центар, 1 кат (веднаш над Casino Senator)

  Одведи ме таму

  071 380 777; 075 444 460

  info@astrans.mk

Добивате

Понудата е по лице и вклучува петдневен аранжман за Прага, Виена и Будимпешта.

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација
 • 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* во градот Прага
 • Организиран разглед на Прага
 • Организиран разглед на Виена
 • Лиценциран туристички придружник на патувањето

 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.12.2018 до 10.12.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна резервација по купување на купонот
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Ас Транс за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите ТА Ас Транс за да потпишете договор за патување
 • За сместување во single room потребна е доплата во агенцијата
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Ас Транс
 • Во цената не е вклучено:
 • Крстарење по Влтава + пивница -15 еур
 • Целодневна посета на Карлови Вари - 20 еур
 • Патничко осигурување - 5 еур  (задолжително во агенција)
 • Факултативните излети не се задолжителни
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани

Опис

Програма на патувањето:

1 ден.  СКОПЈЕ (06.12.2018)

Состанок со групата во 14:30 ч. на Дрводекор. Поаѓање кон Прага во 15:00, патување преку Србија и Унгарија. Дневно и ноќно возење.

2 ден.  ПРАГА (07.12.2018)

Пристигнување во Прага во претпладневните часови. Разглед на Стариот град: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Kарло IV, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, Старомајскиот плоштад со астрономскиот часовник – Орлој, цркавата Лорето, Градската куќа, Прашката кула, Националниот музеј, дворецот Храдчани, катедралата Св. Вито...Сместување во хотел. Во вечерните часови можност за крстарење по реката Влтава (факултативно) и вечерна прошетка низ познатата Златна Аулица  и плоштадот на преубавиот центар на Прага. Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ден. ПРАГА – КАРЛОВИ ВАРИ  (08.12.2018)

Појадок. После појадокот, факултативно заминување за Карлови Вари – најпознатиот бањски центар во Чешка и омиленото место на европската аристократија. Враќање во центарот на Прага, и слободно време за индивидуални прошетки. Во договореното време враќање во хотел. Во вечерните часови посета на пивница  и дискотека. Враќање во хотел во договорено време. Ноќевање.

4 ден. ПРАГА – ВИЕНА (09.12.2018)

Појадок. После појадокот, напуштање на хотелот и поаѓање за Виена, попатна посета на Виена  разглед на градот Рингштрасе, Операта, Парламентот, општината Ратхаус, Музејот на модерна уметност, градската палата, Универзитетот, Катедралата Св. Стефан, Зимскиот дворец Хофбург...,  потоа слободно време (4 часа за индивудални прошетки и шопинг). Поаѓање за Скопје во вечерните часови, кратка попатна посета на Будимпешта. Ноќно возење преку Унгарија и Србија.

5 ден. СКОПЈЕ (10.12.2018)

Пристигнување во Скопје во утринските часови. (08-10 часот). 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.