Black Friday WARM UP! Луксузно релакс искуство! До 50% попуст на спа пакет по избор: масажа за смирување, тандем традиционална Индонезиска или Бали масажа, рефлексологија или спа педикир во Aseana Royal Spa

Цена од

420 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

700 ден.

Попуст

40%

Заштеда

280 ден.

Купени: 343

 • Orce Nikolov 190

  Одведи ме таму

  023246442,070371842

  info@aseanaroyalspa.eu.mk

Добивате

Опции на понудата:

Тандем Традиционална (Индонезиска) масажа на цело тело 3,000 ден. 1,690 ден.
Тандем спа Бали масажа на цело тело + масажа на лице 3,500 ден. 2,100 ден.
Рефлексологија на стапала 700 ден. 420 ден.
Парцијална Индонезиска масажа на грб + рефлексологија 1,400 ден. 840 ден.
Масажа за смирување на цело тело 1,500 ден. 900 ден.
Масажа на лице врат и деколте + Jansen scrub 900 ден. 499 ден.
СПА педикир + масажа на стапала 1,200 ден. 600 ден.
СПА педикир со обичен лак 800 ден. 480 ден.

*Повеќе за пакетите можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.11.2019 до 22.12.2019
 • Понудата може да се корисити од 10.11.2019 до 22.12.2019 и 02.01.2020 до 15.01.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Доколку не го посетите салонот во закажаниот термин, купонот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат

Опис

Времетраење на масажите:

 • Тандем Традиционална (Индонезиска) масажа на цело тело (времетраење на масажата 1 час)
 • Тандем спа Бали масажа на цело тело + масажа на лице (времетраење на масажата 1 час)
 • Рефлексологија на стапала (времетраење: 30 мин.)         
 • Парцијална Индонезиска масажа на грб + рефлексологија (времетраење: 1 час)        
 • Масажа за смирување на цело тело (времетраење: 1 час)
 • Масажа на лице врат и деколте + Jansen scrub (времетрање: 40 мин.)

Врз основа на ексклузивни истражувања и развој Асеана Ројал Спа ви нуди прилагодени традиционални третмани давајќи му на вашето тело внатрешна и надворешна убавина.

Традиционална (Индонезиска) спа масажа на тело Ова е една од најстарите и наједноставните форми на грижа за здравјето. Во Асеана Ројал Спа се користи допирот на човековата рака преку масажи кои благопријатно дејствуваат врз телото и духот. Преку овие терапевтски масажа илјадници рецептори на вашата кожа се будат и праќаат емоции преку нервниот систем. Се користат ароматски производи кои ја стимулираат циркулацијата и го освежуваат телото и духот. Чекорите се Ритуал, Хидрофил и туш.

Спа Бали масажа Еден од најстарите традиционални третмани во светот кој се смета за мајка на традиционалните индиски и кинески третмани. Овој третман има своја филозофија, а овозможува релаксирање и враќање на енергијата истовремено на телото, умот и духот. Се користат ароматски производи разбиваат јазлите и згрченоста кај мускулите и со тоа се зголе мува нивото на серотонин. Резултатот е намалена болка, зголемен капацитет на движење и на крајот, по ставањето на полускапоцените камења, рамнотежа на вашето Qi (ки). Со оваа масажа се постигнува моментна релаксација на телото и умот. Траење на третманот: 60 минути. 

Масажа за смирување Масажа која Ве ослободува од сите стеги, болки и емоционална напнатост. Со оваа масажа се постигнува смирување на чувствата; осло бодување, олеснување и освежување. Ова е масажа за смирување. Таа вклучува бавни, длабоки зафати врз точно идентификувани напнати точки на вашето тело. Се постигнува ослободување и истегнување на мускулите, се разбиваат јазлите и згрченоста кај мускулите и со тоа се зголе мува нивото на серотонин. Резултатот е намалена болка, зголемен капацитет на движење и на крајот, по ставањето на полускапоцените камења, рамнотежа на вашето Qi (ки). Со оваа масажа се постигнува моментна релаксација на телото и умот. 

Рефлексологија на стапала Кинеска метода за масирање на стапала со притискање преку која се ослободува позитивна енергија. Ова ослободување доаѓа од самиот допир на терапевтот кој овозможува хармонија со телото, како рецептор на таа енергија. Резултатот од овој третман е поттикнување на циркулација од темето до прстите на нозете и поврзување со целото тело, рамнотежа помеѓу телото и умот и подобрен имунитет. 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.