92% попуст на 30 часовен online курс за Personal Assistant + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119€) по цена од 558 ден. (9€)

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Преостанато време

Купени: 1

Добивате

Online курс за Personal Assistant

 • Времетраење: 30 часа
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 16.08.2019 до 20.10.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за личен асистент
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Доколку размислувате за кариера како личен асистент или веќе ја имате таа позиција и сакате да си го го подобрите перформансот, тогаш овој курс ќе обезбеди се што е потребно да знаете за успешен личен асистент.

За ова поле потребни се луѓе кои:

 • Уживаат во организација
 • Сакаат континуирано да работат на интерперсонални и комуникациски способности
 • Можат да приоритизираат задачи кога има поголем обем на работа
 • Имаат пасија да помагаат на другите за да се постигнат целите

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Модул 1: Интерперсонални и комуникациски способности

 • Однос на телефон
 • Способности за слушање
 • Внимание на детали
 • Почит, пријателска настроеност и граници

Модул 2: Time-management и организација

 • Приоритизација
 • Мултитаскинг
 • Дополнителна работа
 • Менаџирање на времето

Модул 3: Вие како репрезентација на вашиот претпоставен и компанијата

 • Компетенции
 • Професионализам
 • Рефлектирање на вредноста на брендот
 • Работа кон остварување на целие на компанијата

Модул 4: секојдневни задачи

 • Менаџмент на водење дневник
 • Пишување писмо
 • Договарање на состаноци
 • Административни обврски

Модул 5: Состаноци

 • Подготовки
 • Примање на странки
 • Земање забелешки

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.