92% попуст на 30 часовен online курс за Personal Assistant + сертификат од International Open Academy во вредност од 7378 ден. (119€) по цена од 558 ден. (9€)

Цена

558 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

92%

Заштеда

6820 ден.

Купени: 2

Добивате

Online курс за Personal Assistant

 • Времетраење: 30 часа
 • За успешно завршен курс се добива сертификат

Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.11.2019 до 15.01.2020
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за личен асистент
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 45 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • Курсот се изведува online.
 • За да започнете со курсот треба да го внесете кодот од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА. Повеќе информации на е-маил info@internationalopenacademy.com

Опис

Доколку размислувате за кариера како личен асистент или веќе ја имате таа позиција и сакате да си го го подобрите перформансот, тогаш овој курс ќе обезбеди се што е потребно да знаете за успешен личен асистент.

За ова поле потребни се луѓе кои:

 • Уживаат во организација
 • Сакаат континуирано да работат на интерперсонални и комуникациски способности
 • Можат да приоритизираат задачи кога има поголем обем на работа
 • Имаат пасија да помагаат на другите за да се постигнат целите

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Модул 1: Интерперсонални и комуникациски способности

 • Однос на телефон
 • Способности за слушање
 • Внимание на детали
 • Почит, пријателска настроеност и граници

Модул 2: Time-management и организација

 • Приоритизација
 • Мултитаскинг
 • Дополнителна работа
 • Менаџирање на времето

Модул 3: Вие како репрезентација на вашиот претпоставен и компанијата

 • Компетенции
 • Професионализам
 • Рефлектирање на вредноста на брендот
 • Работа кон остварување на целие на компанијата

Модул 4: секојдневни задачи

 • Менаџмент на водење дневник
 • Пишување писмо
 • Договарање на состаноци
 • Административни обврски

Модул 5: Состаноци

 • Подготовки
 • Примање на странки
 • Земање забелешки

Повеќе информации околу модулите може да погледнете на овој линк.

Сите курсеви се акредитирани од International Council for Online Educational Standards - www.icoes.org - (accreditation number ICOES/00763/13/36). Тоа им дава на студентите сигурност дека овие курсеви му нудат на студентот највисоки стандарди за онлајн едукација. ICOES е акредитирано тело одговорно за поставување, одржување и подобрување на стандардите за едукација од институтот за онлајн учење.

Сакаме да ги видиме нашите студенти да ги следат своите соништа и да ги остваруваат своите амбиции. Започнете денес и направете чекор во иднината која е пред вас!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.