Летување во Калитеа, Халкидики (25.06-15.07.2021)! Специјални цени за ноќевање со појадок за две, три или четири лица во сместување по избор во Hotel Athos Palace 4*

Цена од

9114 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Преостанато време

 • Kallithea, Kassandra, Halkidiki

  Одведи ме таму

  +30 23740 24200

  reservations@ghotels.gr

Добивате

Ноќевање со појадок за две, три или четири лица во сместување по избор + можност за доплата за НВ или All Inclusive ноќевање

Опции на понудата:

BB ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room MV) 9,114 ден. (147 еур)
BB ноќевање за 2 лица или 2+1 (Double Room SV) 10,292 ден. (166 еур)
BB ноќевање за 2 лица или 2+1 (Superior Room) 12,462 ден. (201 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Double Room MV) 9,114 ден. (147 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Double Room SV) 10,292 ден. (166 еур)
BB ноќевање за 3 лица (Superior Room) 12,462 ден. (201 еур)
BВ ноќевање за 2 + 2 деца (Double Room MV) 9,114 ден. (147 еур)
BВ ноќевање за 2 + 2 деца (Double Room SV) 10,292 ден. (166 еур)
BВ ноќевање за 2 + 2 деца (Superior Room) 12,462 ден. (201 еур)
BВ ноќевање за 4 лица (Junior Suite MV) 21,142 ден. (341 еур)
BВ ноќевање за 4 лица (Junior Suite SV) 23,312 ден. (376 еур)
Доплата за HB за 2 лица или 2+1 1,302 ден. (21 еур)
Доплата за HB за 3 лица 1,984 ден. (32 еур)
Доплата за HB за 2 + 2 деца 1,674 ден. (27 еур)
Доплата за HB за 4 лица 2,604 ден. (42 еур)
Доплата за All Inclusive за 2 лица или 2+1 4,216 ден. (68 еур)
Доплата за All Inclusive за 3 лица 6,324 ден. (102 еур)
Доплата за All Inclusive за 2 + 2 деца 5,580 ден. (90 еур)
Доплата за All Inclusive за 4 лица 8,432 ден. (136 еур)

Скратениците во опциите на собите се однесуваат на погледот на собата и се следни:

 • SV - Sea View (поглед кон море)
 • МV - Mountain View (поглед кон планина)

*Потребно е да престојувате минимум 4 ноќевања
*1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате
*Доколку сакате да престојувате HB/AI потребно е да купите онолку доплати за НВ/АI колку и BB ноќевања

Подетално за типот на соби и со што истите располагаат прочитајте во делот ОПИС

* Закажи PCR тест по специјална промотивна цена веднаш (Клиника Жан Митрев) - TУКА

Услови

 • Купонот може да се искористи од 25.06.2021 до 15.07.2021
 • Пред купување на купонот информирајте се за слободни термини на e-mail: reservations@ghotels.gr 
 • Во барањето наведете за кој период барате резервација, за колку лица и за кој тип на сместување. 
 • Откако ќе добиете потврден одговор извршете го купувањето и испратете го купонот на email адресата со REPLY во разговорот во кој сте комуницирале, наведете го името и презимето на оној кој треба да гласи резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 4 ноќевања
 • 1 вaучер е за 1 ноќевање, потребно е да купите онолку ваучери колку што ќе престојувате 
 • За деца од 2 до 11.99 години сместувањето е бесплатно
 • Деца се сметаат до 2 до 11.99 години, над 12 години е возрасно лице
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • ДДВ и данокот се вклучени во цената
 • Во понудата не е вклучена туристичка такса која се доплаќа во хотелот и изнесува 3€ по соба по ноќевање
 • Чекирањето во хотелот е од 14ч. а напуштањето на собата до 11ч.
 • Потребна е електронска пријава на сајтот https://travel.gov.gr/#/ пред патување, прочитајте повеќе ТУКА
 • Доколку не ги искористите купоните во предвидениот рок истите ја губат својата промотивна вредност и средствата не може да се рефундираат
 • Патувањето се реализира во склоп на тековните протокли за патување. Согласно временскиот период може да подлежи на нови протоколи за патување и промени кои ќе биде потребно да се почитуваат.

Опис

Double Room (MV/SV) 28 m2

 • Клима уред
 • Бања со када
 • Фен
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробер
 • Огледало 
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Приватен балкон
 • Дневна услуга за чистење
 • Услуга во соба
 • Повик за будење

Superior Room (SV) 34 m2

 • Клима уред
 • Мермерна бања со када
 • Фен
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробер
 • Дневна соба
 • Огледало 
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Работно биро
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Приватен балкон
 • Дневна услуга за чистење
 • Услуга во соба
 • Повик за будење

Junior Suite (MV/SV) 60 m2

 • Клима уред
 • Бања со када
 • Фен
 • Приклучок за бричење
 • Гардеробер
 • Дневна соба
 • Кауч/софа
 • Огледало 
 • TV со рамен екран
 • Фрижидер
 • Работно биро 
 • Телефон за директно бирање
 • Сеф
 • Приватен балкон
 • Дневна услуга за чистење
 • Услуга во соба
 • Повик за будење
   

За компанијата

Athos Palace Hotel 4* е предводник на групацијата GHotels Group. Се наоѓа на полуостровот Касандра, во близината на Калитеа, место познато по своите песочни плажи и кристално чисти води. Хотелот располага со 414 соби и апартмани, приватна плажа, затворен и надворешен базен, посебен детски базен со водени тобогани, услуги за сауна и масажа, конференциски и спортски објекти, и ресторани и барови во рамки на одморалиштето. 
Сите соби се опремени со тоалет, фен, огледало за шминка, телефон, сеф, фрижидер и клима уред (Јули-Август). Во склоп на одморалиштето се наоѓа италијански "a la carte" ресторан и традиционална таверна, барови со интернационални јадења како и snackbar и отворен poolbar. Олимпискиот надворешен базен е достапен бесплатно за сите гости вклучувајќи ги лежалките и чадорите додека оние на плажата се бесплатни само за All Inclusive гостите.Достапни се и активности за спорт и забава како центар за нуркање под вода, џет-ски, кануа, аеробик на вода, 4 терени за тенис, изнајмување велосипеди и моторни возила како и вечерни програми со рекреативни игри.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.