23ти Октомври во Атина (20.10–24.10.2017)! Петдневен аранжман од 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* + вклучен автобуски превоз по цена од 7998 ден. (129 еур)

РАСПРОДАДЕНО

23ти Октомври во Атина (20.10–24.10.2017)! Петдневен аранжман од 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* + вклучен автобуски превоз по цена од 7998 ден. (129 еур)

Цена

7,998 ден.

РАСПРОДАДЕНО

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува петдневен аранжман за Атина за термин 20.10–24.10.2017

 • Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации
 • 2 ноќевања со појадок и сместување во хотел со 3*
 • Организиран разглед со локален водич на Атина
 • Професионален лиценциран придружник за време на патувањето
 • Организација и реализација на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.10.2017 до 24.10.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Во цената не е вклучено:
 • Факултативните екскурзии и посети (цените на понудите се за уплата на лице место)
 • Доплата за посета на Пиреа и Сунион – 10 еур
 • Доплата за посета на Пелопонез, Микена и Епидариус – 30 еур
 • Доплата за вечера во таверна – 35 еур
 • Доплата за влезници за локалитети и други факултативни посети како и индивидуални трошоци
 • Доплата за задолжително патничко осигурување - 5еур
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

1 ден 20.10.2017 СКОПЈЕ – АТИНА

Состанок на групата на паркингот на салата Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот. Ноќно возење со попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ден 21.10.2017 АТИНА

Пристигнување во Атина во утринските часови. Следи панорамски разглед на градот со локален водич. Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол… Сместување во хотел. Слободно попладне. Ноќевање.

3 ден 22.10.2017 ПЕЛОПОНЕЗ

Појадок. Целодневен излет на Пелопонез (факултативно). Посета на Коринтскиот канал, нај-акустичниот амфитеатар од Античка Грција – Епидаурус, гратчето Нафлион – Првата престолнина на Грција, Микена – Античкиот град на Кралот Агамемнон и. гробницата на Агамемнон. Во вечерните часови предлагаме вечера во таверна. Враќање во хотел. Ноќевање.

4 ден 23.10.2017 АТИНА – ПИРЕЈА – СУНИОН – СКОПЈЕ

Појадок. Ве водиме на полудневен излет со посета на пристанишното место Пиреја и нејзините Марини. Патувањето продолжува долж Аполоновиот брег до  Сунион-најјужниот ‘рт на Медитеранот од каде се наоѓа Храмот на богот Посејдон. По посетата, патувањето продолжува кон Скопје, покрај Камена Вурла, кланецот Термопили каде се наоѓа споменикот на Кралот Леонидас, Лариса. Ноќно возење со попатни паузи.

5 ден 24.10.2017 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ