Нова Година во Атина (29.12.2017 - 02.01.2018)! Четиридневен аранжман со 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* + автобуски превоз по цена од 6758 ден. (109 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Нова Година во Атина (29.12.2017 - 02.01.2018)! Четиридневен аранжман со 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* + автобуски превоз по цена од 6758 ден. (109 еур)

Цена

6,758 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 2

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
 • Сместување во хотел*** на база на 2 ноќевања со појадок
 • Организирани разглед на Атина со локален водич
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

 


Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2017 до 02.01.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Сместувањето е во двокреветна соба, со минимум две лица на соба
 • Во понудата не е вклучено
 • Новогодишна вечера со програма (30 Еур)
 • Полудневна екскурзија до Сунион со водич и превоз (15 Еур)
 • Целодневна екскурзија до Пелопонез со превоз и водич (30 Еур); влезниците се наплатуваат
  дополнително за Микена (12 Еур) и Епидавр (12 Еур)
 • Влезници за посета на локалитетите со водич - Акропол (20 Еур)
 • Патничко и здравствено осигурување
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност од мин. 120 дена од денот на патувањето
 • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
 • За реализација на факултативните екскурзии потребно е минимум 25 патници
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

Програма:

1 ден 29.12.2017 (Петок)

Поаѓање во 21:00 часот од автобуска станица на перонот за меѓународни поаѓања. Ноќно возење низ Грција со попатни паузи за одмор.


2 ден 30.12.2016 (Сабота)

Пристигнување во Атина во предпладневните часови. Панорамско разгледување на градот (Плоштадот Омониа, Плоштадот Синтагма каде се наоѓа Парламентот и стражата на Евзони, Олимпискиот стадион, Зевсовиот храм, Хадријановата врата, Бајроновиот споменик, Националната библиотека, универзитет...) Акропол (Пропилеј, Партенон, Ерџтејон...) Сместување во хотел. Слободно попладне.

3 ден 31.01.2017 (Недела)

Појадок. Факултативна - еднодневна екскурзија до Пелопонез со стручен водич. Се поминува Коринтскиот канал, кој го соединува Саронскиот залив на Егејското море и Лахејскиот залив на Јонското море од каде се оди до островот Пелопонез. Ке имате можност да направите преубави фотографии од мостот над самиот канал. Се посетува и Епидавар - родното место на Асклепии, бог-лечител од митологијата. Тука се наоѓа и најубавиот запазен антички театар со неверојатна акустика. Се продложува кон Нафплио - првата столица на новата Грчка држава. Се посетува златниот град Микена - град на легендарниот цар Агамемнон, откриен од археологот Хајнрих Шлиман воедно претставува најважен археолошки објект во Грција. Ќе ја видите величестевната лавовска порта на влезот од микенската тврдина, руините од дворецот и царските гробници, како и гробницата на Агамемнон... Враќање во хотел. Факултативно Дочек на Нова Година во хотелот или индивидулано на плоштадот Синтагма.

4 ден 01.01.2018 (Понеделник)

Појадок. Одјавување од хотел - 9 часот. Факултативно - посета на Сунион најјужната точка Атика (Посејдоновиот храм, Аполоновата обала и Глифада) Слободно време во Глифада за индивидуални активности . Слободно претпладне. Поаѓање за Скопје во пладневните часови околу 14:00 часот. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ