Нова Година во Атина (29.12.2018 - 02.01.2019)! Петдневен аранжман со 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* + автобуски превоз по цена од 8000 ден. (129 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Нова Година во Атина (29.12.2018 - 02.01.2019)! Петдневен аранжман со 2 ноќевања со појадок во хотел со 3* + автобуски превоз по цена од 8000 ден. (129 еур)

Цена

8,000 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • simonovski@gmail.com

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
 • Сместување во хотел*** на база на 2 ноќевања со појадок
 • Организирани разглед на Атина со локален водич
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2018 до 02.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Сместувањето е во двокреветна соба, со минимум две лица на соба
 • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци (Дреново), Струмица, Штип, Велес (Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.)
 • Во понудата не е вклучено
 • Посета на Пиреа и Сунион – 10 еур
 • Факултативна посета на Пелопонез, Микена и Епидариус - 30 еур
 • Патничко осигурување - 5 еур
 • Вечера во таверна - 35 еур
 • Влезници за локалитети и други факултативни посети како и индивидуални трошоци
 • Доплата за еднокреветна соба 3.100 денари
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност од мин. 120 дена од денот на патувањето
 • За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
 • За реализација на факултативните екскурзии потребно е минимум 25 патници
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

Програма:

1 ден 29.12.2018 СКОПЈЕ - АТИНА

Состанок на групата пред спортската сала Борис Трајковски во 18.00 часот. Поаѓање за Атина во 18.30 часот. Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности.     

2 ден 30.12.2018 АТИНА

Пристигнување во Атина во утринските часови. Панорамски разглед на градот. Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол... Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта предлагаме посета на таверна во живописниот ноќен кварт Плака под Акропол. Традиционална грчка вечера со фолклорна програма. Ноќевање.

3 ден 31.01.2019 ПЕЛОПОНЕЗ

Појадок. Целодневен излет на Пелопонез. Посета на Коринтскиот канал, нај-акустичниот амфитеатар од Античка Грција-Епидаурус, гратчето Нафлион - Првата престолнина на Грција, Микена - Античкиот град на Кралот Агамемнон и гробницата на Агамемнон. Враќање во Атина. Дочек на Нова Година на градскиот плоштад.  Враќање во хотел. Ноќевање.

4 ден 01.01.2019 АТИНА - ПИРЕЈА - СУНИОН - СКОПЈЕ

Појадок. Ве водиме на полудневен излет со посета на пристанишното место  Пиреја и нејзините Марини. Патувањето продолжува долж Аполоновиот брег до  Сунион-најјужниот ‘рт на Медитеранот од каде се наоѓа Храмот на богот Посејдон. По посетата, патувањето продолжува кон Скопје, покрај Камена Вурла, кланецот Термопили каде се наоѓа споменикот на Кралот Леонидас, Лариса. Ноќно возење со попатни паузи.

5 ден 02.01.2019 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ