Нова Година во Атина (29.12.2018 - 01.01.2019)! Четиридневен аранжман со 2 ноќевања со појадок во хотел Лондон 3* + автобуски превоз по цена од 6758 ден. (109 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Нова Година во Атина (29.12.2018 - 01.01.2019)! Четиридневен аранжман со 2 ноќевања со појадок во хотел Лондон 3* + автобуски превоз по цена од 6758 ден. (109 еур)

Цена

6,758 ден..

РАСПРОДАДЕНО

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 6

 • Лермонтова 3/6, Скопје, Македонија 1000 Скопје, Македонија

 • 070 338 383

 • travel@grouper.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус на наведената релација
 • 2 ноќевања со појадокво хотел London 3* - Глифада
 • Организирани разглед на Атина со локален водич
 • Организација и водство на патувањето

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2018 до 01.01.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Сместувањето е во двокреветна соба, со минимум две лица на соба
 • Во понудата не е вклучено
 • Свечена Вечера во хотелот со пригодно мени и музика 30 еур
 • Целодневна екскурзија до Пелопонез - 25 еур со превоз и водич
 • Влезници за посета на локалитетите со водич: Акропол - 12 еур
 • Микена (8 еур) и Епидаурус - 6 еур
 • Екскурзија Сунион-Аполонов Храм 10 еур
 • Патничко и здравствено осигурување 150 ден.
 • Доплата за деца од 2-12 години со двајца возрасни 60 еур.
 • Доплата за еднокреветна соба - 155 еур.
 • Доплата за трето лице на дополнителен кревет -  86 еур
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на периодот истиот пропаѓа и средствата не можат да се рефундираат.

Опис

Програма на патувањето:

29.12.2018 (Сабота) Македонија-Атина Состанок на групата во 20,30 часот.Поаѓање во 21:00 часот од Спортска Сала Младост. Ноќно возење низ Грција со попатни паузи за одмор.

30.12.2018 (Недела) Атина Пристигнување во Атина во предпладневните часови. Сместување во хотел. Можност за мал одмор и освежување од патувањето. Заминување за панорамско разгледување на градот (Плоштадот Омонија, Плоштадот Синтагма каде се наоѓа Парламентот и стражата на Евзони, Олимпискиот стадион, Зевсовиот храм, Хадријановата врата, Бајроновиот споменик, Националната библиотека, универзитет…) Акропол (Пропилеј, Партенон, Ерџтејон…) Враќање во Атина и слободно време за индивидуални активности. Заминување за Пиреа – најголемото пристаниште на Балканот како и живописното гратче Пиреа. Ноќевање1.

31.12.2018 (Понеделник) Атина–Пелопонез-Епидауруис-Микена Појадок. Факултативна – еднодневна екскурзија до Пелопонез со стручен водич. Се поминува Коринтскиот канал, кој го соеднинува Саронскиот залив на Егејското море и Лахејскиот залив на Јонското море од каде се оди до островот Пелопонез. Ке имате можност да се направат преубави фотографии од мостот над самиот канал. Се посетува и Епидаурус – родното место на Асклепии, бог-лечител од митологијата. Тука се наоѓа и најубавиот запазен антички театар со неверојатна акустика. Се продложува кон Нафплио – првата столица на новата Грчка држава. Се посетува златниот градМикена – град на легендарниот цар Агамемнон, откриен од археологот Хајнрих Шлиман воедно претставува најважен археолошки објект во Грција. Ќе ја видите величестевната лавовска порта на влезот од микенската тврдина, руините од дворецот и царските гробници, како и гробницата на Агамемнон.. Враќање во Глифада. Ноќевање2. Враќање во хотелот. Новогодишна вечера во хотелот со музика и ДЈ. (Факултативно 30 Еур)

01.01.2019 (Понеделник) Атина – Сунион – Глифада
Појадок. Одјавување од хотел. Факултативно (10 еур) 0рганизирана екскурзија со посета на Сунион – најјужната точка на Атика (Посејдоновиот храм, Аполоновата обала и Глифада) Слободно време во Глифада. за индивидуални активности. Поаѓање за Македонија.Пристигнување во Битола во доцните вечерни часови. Организирани трансфери до Охрид, Прилеп и Скопје.

Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, писатели и политичари. Таа е еден од главните светски центри за архиолошки истражувања. Ова популарно туристичко место има дури 148 театри!

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.