96% попуст на онлајн курс: Autism Awareness Training for Teachers + сертификат од The Teachers Training во вредност од 16 000 ден. (258 €) по цена од 699 ден. (11 €)

Цена

699 ден.

Вредност

16000 ден.

Попуст

96%

Заштеда

15301 ден.

Преостанато време

Добивате

Oнлајн курс: Autism Awareness Training for Teachers + сертификат

Услови

  • Купонот може да се искористи од 22.04.2021 до 29.01.2022
  • Курсот се изведува онлајн на англиски јазик 
  • За да започнете со следење на курсот, активирајте го ваучерот со кликање на следниот ЛИНК
  • Во предвидените полиња, внесете ги следните податоци: e-mail адреса, телефонски број и име на купениот курс
  • Во полето Voucher Code внесете го купон кодот и кликнете на копчето SUBMIT за да ја завршите регистрацијата
  • За дополнителни информации во врска со курсот обратете се на email: info@theteacherstraining.com
  • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција

Опис

Нашиот специјализиран курс за свесност за аутизам за асистенти на настава ќе им обезбеди на наставниците и родителите функционално знаење и вештини потребни за згрижување деца со аутизам и тешкотии во учењето. Учениците ќе можат ефикасно да комуницираат со деца кои се соочуваат со такви потешкотии и да ги мотивираат да живеат целосен и исполнет живот.

Курсот исто така ќе ги просветли учениците за когнитивниот пристап за справување со деца со ментална попреченост. Курсот за свесност за аутизам за асистенти на настава започнува веднаш од дното, чекор по чекор, преминувајќи кон напредните вештини потребни за насочување на децата со аутизам. Курсот опфаќа теми како што се улогата на наставник и родители и како да се развие комуникација со слушни и визуелни помагала. Исто така, ќе ве научи на различни методи и техники за ефикасна интеракција со учениците со ПОМ.

Преку практична и теоретска обука, ќе се запознаете со низа методологии за справување со деца кои имаат аутизам и модели кои имаат влијание врз модерните наставни практики, вклучувајќи дигитални алатки, опрема и помагала. Сите лекции од овој курс за аутизам за обука на асистенти се дизајнирани на таков начин што секој што нема претходно знаење за оваа тема може лесно да се нурне во нив. Бидете квалификувани за кратко време и започнете ја својата кариера.

Овој курс е акредитиран CPD со 10 CPD поени за да го означи вашиот професионален развој во соодветната област / сектор.

Повеќе за курсот може да прочитате ТУКА

  • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
  • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
  • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.