Лето со стил од b watch 1920! Купон од 99 ден. со кој добивате до 40% попуст на целиот асортиман на женски и машки часовници и накит од СИТЕ светски брендови (Daniel Klein, Casio, Esprit, Festina, Pierre Cardin, Lotus и уште многу други)

Цена

99 ден.

Купени: 576

 • VERO центар

  Одведи ме таму

  02/ 3111-666

  contact@b-watch.com.mk

 • ГТЦ секција 5 приземје

  Одведи ме таму

  02/ 321-3702

  contact@b-watch.com.mk

 • Стара Скопска чаршија

  Одведи ме таму

  02/ 322-3661

  contact@b-watch.com.mk

 • Capitol Mall

  Одведи ме таму

  02/ 244-5004

  contact@b-watch.com.mk

 • Охрид - ул. Климент Охридски бр. 29

  Одведи ме таму

  046 200 889

  contact@b-watch.com.mk

 • ул. Маршал Тито бр. 47 Битола

  Одведи ме таму

  047 230 130

  contact@b-watch.com.mk

 • ул. Маршал Тито бр. 74, Тетово

  023084 720

  contact@b-watch.com.mk

 • Skopje City Mall 1 кат

  Одведи ме таму

  contact@b-watch.com.mk

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате до 40% попуст на целиот асортиман на женски и машки часовници и накит

Часовници

 • 40% попуст на старата колекција: Cover, Pierre Cardin, Esprit, Elixa, Festina, Daniel Klein, Citizen (само на одредени артикли), U.S.Polo. Assn.
 • 40% попуст на новата колекција: Cover
 • 20% попуст на старата колекција: Swiss Military, Casio, Citizen, AM:PM
 • 20% попуст на новата колекција: Swiss Military, Pierre Cardin, Esprit, Elixa, Festina, Daniel Klein, Casio, Obaku, Citizen, U.S.Polo. Assn, AM:PM
 • 20% попуст на Casio G Shock и Casio Edifice

Накит

 • 40% попуст на целиот асортиман на накит од Obaku
 • 20% попуст на целиот асортиман на накит од Lotus, Elixa, U.S. Polo

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.07.2019 до 31.08.2019
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Промоцијата важи за сите продажни локали
 • Еден купон важи за 1 производ
 • За повеќе производи потребно е да купите соодветен број на купони
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продажниот локал, а попустот се добива единствено со овој купон. 
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени

Опис

b watch 1920: Приказна која продолжува да се раскажува

Инспирирана од желбата на еден човек да го изучува часовничарскиот занает, од улиците на Струмица, преку Старата Скопска Чаршија, b watch 1920 е приказна која се раскажува низ најголемите градови во Македонија.

Во 1920 година Стефан Салџиев решава да стане часовничар и осум години подоцна отвора дуќан во Струмица.

Во 1960, Драган Салџиев, решавајќи да продолжи да чекори по стапките на својот татко продолжува да ги нуди своите часовничарски услуги во Старата Скопска Чаршија.

Тој дуќан, којшто до ден денес останува место каде што се вршат сервисни услуги и продажба на часовници, е зачетокот на сагата наречена b watch 1920

Речиси еден век по првиот зародиш на идејата, Емилија Богоевска (Салџиева) и сопругот Владимир Богоевски продолжуваат со испишувањето на оваа семејна историја која прераснува во успешна компанија изградена врз традиционални вредности, којашто секојдневно се труди да ги задоволи потребите на модерниот човек.

Како официјални дистрибутери на CASIO, Esprit, Festina, Pierre Cardin, Calypso, Haribo, Daniel Klein, Swiss Military, OBAKU, COVER, U.S.POLO ASSN, Lotus накитот, и ременчињата HIRSCH за Македонија, продажните салони на b watch 1920 се места во кои можат да се задоволат сечии вкусови и продолжуваат да ги сведочат најубавите моменти споделени меѓу нашите потрошувачи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

eka_ekuska

Мислам дека треба да се промени текстот „Купонот може да се искористи од 01.07.2019 до 31.07.2019“ затоа што е наменет за „Промоцијата важи единствено за продавницата во City Mall од 05.07-07.07.2019“. Вака е збунувачко.

Член на Grouper од: 27-04-2012
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.