Комплетен сервис за одржување на вашиот часовник! 67% попуст на дијагноза, чистење под ултра звук, чистење и подмачкување на дихтунзи, подмачкување на механизмот + промена на батерија на часовник во b watch 1920 во вредност од 1500 ден. по 500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Комплетен сервис за одржување на вашиот часовник! 67% попуст на дијагноза, чистење под ултра звук, чистење и подмачкување на дихтунзи, подмачкување на механизмот + промена на батерија на часовник во b watch 1920 во вредност од 1500 ден. по 500 ден.

Цена

500 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

1,500 ден.

Попуст

67%

Заштеда

1,000 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 42

 • Skopje City Mall 1 кат

 • contact@b-watch.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 22:00 Саб-Нед: 10:00 - 22:00
 • ул. Маршал Тито бр. 74, Тетово

 • 023084 720

Добивате

Комплетен сервис за одржување на часовник:

 • Дијагноза на часовникот 
 • Чистење на часовникот под ултра звук со професионална машина
 • Чистење и подмачкување на дихтунзите
 • Подмачкување на механизмот на часовникот
 • Промена на батерија

*Напомена: Сервисот не важи за соларни, автоматски и механички часовници


Услови

 • Купонот може да се искористи од 13.11.2017 до 10.12.2017
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Еден купон важи за сервис на еден часовник
 • За повеќе часовници потребно е да купите соодветен број на купони
 • Сервисот не важи за соларни, автоматски и механички часовници
 • Купонот важи за сите локации на b watch 1920
 • Купонот важи за женски и машки часовници
 • Акцијата не се комбинира со други попусти и акции
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

Зошто сервис на часовниците?

Со самото носење на часовникот на рака, по одреден временски период се создава нечистотија која што може да им наштети на дихтунзите и истото да биде причина за влез на вода во часовникот. Самото тоа доведува и до непријтен мирис на часовникот. Нашиот совет е чистење со професионална машина под ултра звук, каде што часовникот се доведува како во првобитната состојба. Истата таа нечистотија може да биде причина за појава на алергии,

По одреден временски период, со самата работа на часовникот може да дојде до згуснување на маслото во часовникот и истото да придонесе до доцнење на истиот, односно нарушена работа на механизмот. Поради таа причина ние препорачуваме редовно чистење на механизмот.

За компанијата

- 1920 год. Стефан Салџиев започнува со изучување на часовничарскиот занает.
- 1928 год. Стефан отвара дуќан во Струмица.
- 1960 год. Миодраг – Драган Салџиев отвара дуќан во Старата скопска чаршија кој е најстариот фамилијарен дуќан Zenit
(B – Watch) којшто сè уште функционира и во кој и ден денес се извршуваат сервисните услуги како и продажба на часовници.
- 1991 год. Емилија Богоевска (Салџиева) со сопругот Владимир Богоевски ја продолжуваат семејната традиција.
- 2010 год. во Трговскиот Центар Веро се отвара нов дуќан B – Watch.
- 2010 год. во месец ноември во Градскиот Трговски Центар – Приземје се отвара нов дуќан на B – Watch.
- 2013 год. во месец мај се отвора прв продажен салон во Штип
- 2013 год. во месец декември се отвора нов продажен салон во Capitol Mall, нас. Аеродром, Скопје
- 2015 год. во месец мај се отвора нов продажен салон во Охрид
- 2016 год. во месец август се отвора нов продажен салон во Skopje City Mall

Како компанија стануваме дистрибутери на брендовите:
Obaku, U.S. Polo ASSN, Cover, CASIO, ESPRIT, ESPRIT накит, FESTINA, LOTUS накит, CERRUTI 1881, PIERRE CARDIN, CALYPSO, JAGUAR, HARIBO, SWISS MILITARY и ременчињата HIRSCH.
Исто така на големо задоволство на купувачите (странките) имаме и сопствен сервис кој се наоѓа во Старата Скопска Чаршија.

Визија - Најценет и добро познат бренд за продажба и дистрибуција на часовници во Македонија.

Мисија - Задоволување на барањата и потребите на купувачите во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ