Најдобрата празнична понуда! B watch за секого! Купон од 99 ден. со кој добивате 50% попуст на СИТЕ часовници од светските брендови (Casio, Esprit, Festina, Cerruti 1881, Pierre Cardin, Lotus, Swiss Military, Obaku, Puma) во b watch 1920

РАСПРОДАДЕНО

Најдобрата празнична понуда! B watch за секого! Купон од 99 ден. со кој добивате 50% попуст на СИТЕ часовници од светските брендови (Casio, Esprit, Festina, Cerruti 1881, Pierre Cardin, Lotus, Swiss Military, Obaku, Puma) во b watch 1920

Цена

99 ден.

РАСПРОДАДЕНО

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 2059

 • Skopje City Mall 1 кат

 • contact@b-watch.com.mk

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 22:00 Саб-Нед: 10:00 - 22:00
 • ул. Маршал Тито бр. 74, Тетово

 • 023084 720

Добивате

Купон од 99 ден. со кој добивате 50% попуст на сите часовници од сите брендови во продавниците на b watch 1920 

 • Купонот важи за сите производи во b watch 1920
 • Еден купон важи за 1 производ

+ Секој 500ти купон од оваа зделка добива ваучер од 500 денари кој може да си го искористи за купување на часовник во b watch 1920


Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2017 до 08.01.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Секој 500ти купон од оваа зделка добива ваучер од 500 денари кој може да си го искористи за купување на часовник во b watch 1920
 • Купонот важи за сите локации на b watch 1920!
 • Еден купон важи за 1 производ
 • Плаќањето на производот со попуст се врши директно во продавниците на b watch 1920 , а попустот се добива единствено со овој купон
 • Доколку не го искористите купонот, средствата за истиот не може да бидат вратени.

Опис

- 1920 год. Стефан Салџиев започнува со изучување на часовничарскиот занает.
- 1928 год. Стефан отвара дуќан во Струмица.
- 1960 год. Миодраг – Драган Салџиев отвара дуќан во Старата скопска чаршија кој е најстариот фамилијарен дуќан Zenit
(b watch 1920​) којшто сè уште функционира и во кој и ден денес се извршуваат сервисните услуги како и продажба на часовници.
- 1991 год. Емилија Богоевска (Салџиева) со сопругот Владимир Богоевски ја продолжуваат семејната традиција.
- 2010 год. во Трговскиот Центар Веро се отвара нов дуќан b watch 1920.
- 2010 год. во месец ноември во Градскиот Трговски Центар – Приземје се отвара нов дуќан на b watch 1920.
- 2013 год. во месец мај се отвора прв продажен салон во Штип
- 2013 год. во месец декември се отвора нов продажен салон во Capitol Mall, нас. Аеродром, Скопје
- 2015 год. во месец мај се отвора нов продажен салон во Охрид
- 2016 год. во месец август се отвора нов продажен салон во Skopje City Mall

Како компанија стануваме дистрибутери на брендовите :
CASIO, OBAKU, U.S. POLO Assn, ESPRIT, ESPRIT накит, FESTINA, LOTUS накит, CERRUTI 1881, PIERRE CARDIN, CALYPSO, JAGUAR, HARIBO, COVER, SWISS MILITARY и ременчињата HIRSCH.
Исто така на големо задоволство на купувачите (странките) имаме и сопствен сервис кој се наоѓа во Старата Скопска Чаршија.

Визија - Најценет и добро познат бренд за продажба и дистрибуција на часовници во Македонија.

Мисија - Задоволување на барањата и потребите на купувачите во Македонија.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

GorjanIlievski

Здраво, Ова е повеќе коментар/критика за B-Watch, не за Grouper; меѓутоа мислам дека тука е соодветно место да напишам, пошто директно е врзано со акцијава. Имено, добро би било доколку B-Watch на своите вработени им каже дека и покрај тоа што има акција, дека треба да се однесуваат културно со своите потенцијални купувачи. Апсолутно непрофесионално е, доколку по само 10 секунди поминати во продавницата во ГТЦ, значи само што влеговме, и речиси одбран часовник, го прашувам вработениот (машкото кое работи таму навечер, без многу коса е човекот), дали може да го пробам часовникот, да ми одговори со, парафразирам: "Дечко, ако го купуваш, да го отворам ормарчето за да го извадам саатот, ако не, немаме ние време да ги тинтраме сите тука во гужвава". Чисто за информација, внатре бевме 4 луѓе, од кои ние бевме 2ца, а другите 2ца беа на каса. А инаку тоа е идејата на акцијата претпоставувам, да има народ, и да се зголеми фреквентноста на купувачите. Меѓутоа, изгледа некои работи во македонската трговија се такви како што се и не се знаат основните правила пред се ни на однесување, па потоа ни на продажба. Поздрав!

Член на Grouper од: 15-02-2011

biljanaadmin

Здраво @GorjanIlievski Ви благодариме на вашиот коментар. Ве информираме дека забелешката е веднаш пренесена до одговорните лица на b watch и укажано е на вработениот за неговиот однос. Од компанијата b watch се извинуваат за нељубезноста на вработеното лице ве повикуваат повторно да ги посетите и да им дадете втора шанса.

Член на Grouper од: 09-02-2015
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ