Луксузен одмор во Банско во Јануари! 30% на ноќевање со појадок и вечера во апартман Junior Suite + користење на СПА центар во Regnum Apart Hotel & Spa 5* по цена од 4092 ден. (66 еур)

Цена

4092 ден.

Вредност

5846 ден.

Попуст

30%

Заштеда

1754 ден.

Купени: 30

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман Junior Suite
 • Појадок и вечера
 • Користење на Спа центарот (внатрешен базен со дел за деца, финска сауна, парна бања, шок и тропски туш, фитнес центар, релакс зона, турска бања и џакузи)
 • Користење на Regnum Banya Thermal (надворешен базен со минерални води, надворешно џакузи со минерални води)
 • Shuttle автобус до и од Термалната Бања според распоред
 • Превоз до/од Гондолата, по претходно одреден распоред
 • Детско катче и анимација за деца од 4 до 14 години
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во целиот хотел
 • Паркинг (во зависност од достапноста)
 • Сеф во апартманот
 • Туристичка такса и данок

Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.01.2019 до 06.02.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони
 • Доплати во хотелот:
 • За едно или две деца од 0 до 7.99 години сместувањето е бесплатно со двајца возрасни
 • За дете од 8 до 12.99 години сместено со 2 возрасни лица на дополнителен кревет се доплаќа 33 евра од HB ноќевање
 • За лице над 13 години и за трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 50 евра од HB ноќевање
 • За single сместување потребно е да купите купон и да доплатите 39 евра од вечер
 • За сместување во апартман со една спална од типот Executive Suite (максимално сместување 2+2 или 3+0) се доплаќа 8 евра на ден
 • Сите доплати се прават на рецепција дирекно во хотелот
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Сите доплати се прават дирекно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Капацитет на Junior Suite апартман: максимум 2 возрасни
 • Капацитет на Executive Suite апартман: максимум 2 возрасни + 3то возрасно лице на дополнителен кревет, или 2 возрасни + 2 деца
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од традиционалната Турска кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, автентична турска бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, две надворешни џакузи кади и едно VIP внатрешно џакузи со топла минерална вода на температура од 36 °C, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.