Продолжен есенски викенд во Банско (Октомври-Ноември)! 45% попуст на All Inclusive ноќевање + СПА во хотел Bansko Spa and Holidays 4* во вредност од 2604 ден. (42 eur.) по цена од 1426 ден. (23 eur.)

РАСПРОДАДЕНО

Продолжен есенски викенд во Банско (Октомври-Ноември)! 45% попуст на All Inclusive ноќевање + СПА во хотел Bansko Spa and Holidays 4* во вредност од 2604 ден. (42 eur.) по цена од 1426 ден. (23 eur.)

Цена

1,426 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,604 ден.

Попуст

45%

Заштеда

1,178 ден.

Купени : 56

 • Yavor Street 29 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • + 359 0879 597 413

 • hotel_banskospa@abv.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб-Нед: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • Едно All Inclusive ноќевање во двокреветна соба
 • Бесплатно користење на СПА (сауна, парна бања, затворен базен 28-29°C, лежалки, фитнес, контрастен туш, релакс зона)
 • Бесплатно користење на интернет, паркинг
 • Туристичка такса и хотелско осигурување

*За денови од петок до недела потребно е да престојувате минимум две ноќевања


Услови

 • Купонот може да се искористи од 02.10.2018 до 30.11.2018
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите ваучерот направете резервација во хотелот
 • За престој од петок-недела потребно е резервација за минимум две ноќевања
 • За 26 и 27 Октомври нема слободни места.
 • Доплати:
 • За дете 0-6.99 со двајца полнолетни во соба не се доплаќа
 • Еден возрасен со едно дете 0.6.99 доплаќа 744 ден (12 eur). 
 • Две деца со двајца полнолетни - едното дете е бесплатно а за второто се доплаќа 434 ден (7 eur).
 • Дете 7-13.99 со двајца полнолетни, на долопнителен кревет, плаќа 744 ден (12 eur). 
 • Дете 7-13.99 со двајца полнолетни, на нормален кревет, плаќа 992 ден (16 eur).
 • Трет возрастен на дополнителен кревет доплаќа 992 ден (16 eur).
 • За еднокреветна соба се доплаќа 744 ден (12 eur).
 • Доплата за апартман - 1550 ден (25 eur).
 • Напуштањето на хотелот е во 12 часот, а преземањето на собите во 14 часот по локално време.
 • Понудата не важи за групни посети!
 • Програмата започнува со ручек на денот на пристигнување а завршува со доручек на денот на тргнување.
 • Сите доплати се вршат директно во хотелот
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

Опис

Програма:

 • Појадок: од 08:00 до 10:00 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок или вода.
 • Ручек: од 12.00 до 14:00 часот шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок или вода., бугарски локален алкохол (вотка, ракија, мента,мастика,бело и црвено наливно вино)
 • Ужина од 16:00 до 18:00 часот кафе, чај, сок или вода од автомати

Вечера од 19:30 до 21:30 на шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок или вода., бугарски локален алкохол (вотка, ракија, мента,мастика,бело и црвено наливно вино)

За хотелот – изграден е по светски стандарди, лоциран во западниот дел на градот, на само 160 км од Софија и на 150 км од Пловдив. Им овозможува на своите гости комфорно сместување и величествена глетка на планините Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден, со сета своја елеганција и впечатливост, хотелот располага со 80 двокреветни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани.

Сите соби се опремени со телефон, сателитска телевизија, интернет, клима, сеф (со доплата), мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони. Хотелот има модерен систем за безбедност, сите соби се отклучуваат со магнетни чипови.

Хотелот овозможува: собен сервис, перална, фризерски услуги, автомобили и велосипеди под наем, различни екскурзии, пикници, планинарење, риболов итн.

Идеално место за конгресен туризам! Располага со 2 конференциски сали, со капацитет од 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија.

На ваше располагање имате и прекрасно декориран класичен ресторан, традиционална бугарска меана со национална кујна, лоби со разновидни содржини и одличен сервис.

Хотелот може да се пофали најмодерен спа центар во традиционален источен стил и атмосфера! Тука нашите професионални терапевти во 18 различни кабиенти, ќе ви предложат богата програма од масажи и спа третмани за лице и тело.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ