Зимско планинско уживање (06.01-28.02.2018)! 37% попуст на ноќевање на база All Inclusive + користење на СПА центарот во хотел Bansko SPA & Holidays 4* во вредност од 3534 ден.(57 еур) по цена од 2232 ден. (36 еур)

РАСПРОДАДЕНО

Зимско планинско уживање (06.01-28.02.2018)! 37% попуст на ноќевање на база All Inclusive + користење на СПА центарот во хотел Bansko SPA & Holidays 4* во вредност од 3534 ден.(57 еур) по цена од 2232 ден. (36 еур)

Цена

2,232 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,534 ден.

Попуст

37%

Заштеда

1,302 ден.

Купени : 106

 • Yavor Street 29 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • + 359 0879 597 413

 • hotel_banskospa@abv.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб-Нед: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува eдно ноќевање на база All Inclusive 

 • Бесплатно користење на СПА (сауна, парна бања, затворен базен 28-29°C, лежалки, фитнес, контрастен туш, релакс зона)
 • Бесплатно користење на интернет и паркинг
 • Вклучена туристичка такса и хотелско осигурување

*Доколку сакате да престојувате во денови од петок до недела, потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања


Услови

 • Купонот може да се искористи од 06.01.2019 до 28.02.2019
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телефон 0879 597 413 или емаил hotel_banskospa@abv.bg.
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепцијата од хотелот при пристигнувањето.
 • За закуп на двокреветна соба потребни се 2 купони, односно потребно е да престојуваат минимум 2 лица.
 • Доколку сакате да престојувате во денови од петок до недела, потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата не важи за групни резервации
 • Доплати:
 • За прво дете 0-6.99 год, кое престојува со 2 возрасни лица, сместувањето е бесплатно
 • Две деца од 0- 6.99 год, кои престојуваат со 2 возрасни лица, за првото дете е бесплатно, за второто се доплаќа 17 eur на ден 
 • За едно возрасно лице со едно дете од 0 до 6.99 години се доплаќа 20 eur на ден 
 • За дете од 7 до 13.99 години, на дополнителен кревет со двајца возрасни, се доплаќа 17 eur на ден 
 • За дете од 7 до 13.99 години на редовен кревет се доплаќа 24 eur од ден 
 • За трето возрасно лице, на дополнителен кревет, се доплаќа 24 eur 
 • Доплата за еднокреветна соба 20 eur од ден.
 • Доплата за апартман 30 eur од ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Пријавување во хотелот по 14 часот, одјавување до 12 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.

Опис

 • Појадок: од 08:00 до 10:00 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок или вода.
 • Ручек: од 12.00 до 14:00 часот шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок или вода., бугарски локален алкохол (вотка, ракија, мента,мастика,бело и црвено наливно вино)
 • Ужина од 16:00 до 18:00 часот кафе, чај, сок или вода од автомати
 • Вечера од 19:30 до 21:30 на шведска маса или сет мени + кафе, чај, сок или вода., бугарски локален алкохол (вотка, ракија, мента,мастика,бело и црвено наливно вино)

За хотелот – изграден е по светски стандарди, лоциран во западниот дел на градот, на само 160 км од Софија и на 150 км од Пловдив. Им овозможува на своите гости комфорно сместување и величествена глетка на планините Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден, со сета своја елеганција и впечатливост, хотелот располага со 80 двокреветни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани.

Сите соби се опремени со телефон, сателитска телевизија, интернет, клима, сеф (со доплата), мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони. Хотелот има модерен систем за безбедност, сите соби се отклучуваат со магнетни чипови.

Хотелот овозможува: собен сервис, перална, фризерски услуги, автомобили и велосипеди под наем, различни екскурзии, пикници, планинарење, риболов итн.

Идеално место за конгресен туризам! Располага со 2 конференциски сали, со капацитет од 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија.

На ваше располагање имате и прекрасно декориран класичен ресторан, традиционална бугарска меана со национална кујна, лоби со разновидни содржини и одличен сервис.

Хотелот може да се пофали најмодерен спа центар во традиционален источен стил и атмосфера! Тука нашите професионални терапевти во 18 различни кабиенти, ќе ви предложат богата програма од масажи и спа третмани за лице и тело.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ