Spring SPA&Relax Акција! Уживајте и релаксирајте се во Банско (01.05 - 30.06.2018)! До 43% попуст на едно или две ноќевања по избор на база All Inclusive + користење на СПА центарот во хотел Bansko SPA & Holidays 4*

РАСПРОДАДЕНО

Spring SPA&Relax Акција! Уживајте и релаксирајте се во Банско (01.05 - 30.06.2018)! До 43% попуст на едно или две ноќевања по избор на база All Inclusive + користење на СПА центарот во хотел Bansko SPA & Holidays 4*

Цена

1,488 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,604 ден.

Попуст

43%

Заштеда

1,116 ден.

ЛИМИТИРАНА КОЛИЧИНА

Купени : 21

 • Yavor Street 29 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • + 359 0879 597 413

 • hotel_banskospa@abv.bg

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб-Нед: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува ноќевања по избор: 

 • 1 All Inc. ноќевање за едно лице (од недела до четврток), цена: 2604 ден.(42 еур) 1488 ден.(24 еур)
 • 2 All Inc. ноќевања за едно лице (од петок до недела), цена: 5208 ден.(84 еур) 2976 ден.(48 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Бесплатно користење на СПА (сауна, парна бања, затворен базен 28-29°C, лежалки, фитнес, контрастен туш, релакс зона)
 • Бесплатно користење на интернет, паркинг
 • Во цената е вклучен туристички данок и хотелско осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2018 до 30.06.2018
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телефон 0879 597 413 или емаил hotel_banskospa@abv.bg.
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепцијата од хотелот при пристигнувањето.
 • Напомена: За закуп на двокреветна соба потребни се 2 купони, односно престој на 2 лица.
 • За време на викенд (од петок до недела) потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони.
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи неограничен број ваучери.
 • Доплати:
 • За прво дете 0-6.99 год, кое престојува со 2 возрасни лица, сместувањето е бесплатно на база All Inclusive.
 • Две деца од 0- 6.99 год, кои престојуваат со 2 возрасни лица, за 1 дете е бесплатно, за 2 дете се доплаќа 12 eur на ден на база All Inclusive.
 • За едно возрасно лице со едно дете од 0 до 6.99 години се доплаќа 14 eur на ден на база All Inclusive.
 • За дете од 7 до 13.99 години, на дополнителен кревет со двајца возрасни, се доплаќа 12 eur на ден на база All Inclusive.
 • За дете од 7 до 13.99 години на редовен кревет се доплаќа 16 eur од ден на база All Inclusive.
 • За трето возрасно лице, на дополнителен кревет, се доплаќа 16 eur на база All Inclusive.
 • Доплата за еднокреветна соба 14 eur од ден.
 • Доплата за апартман 25 eur од ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Понудата не важи за организирани групи.
 • Пријавување во хотелот по 14 часот, одјавување до 12 часот
 • Програмата започнува со попладневна ужина на денот на пристигнувањето и завршува со ручек на денот на заминувањето.
 • Превоз не е вклучен во понудата.
 • Доколку не го искористите купонот до предвидениот рок истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.

Опис

All Inclusive програма:

 • Појадок: од 08:00 до 10:00 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок или вода.
 • Ручек: од 12:00 до 14:00 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок, пиво, бугарски алкохол (вотка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино)
 • Попладневна ужина: од 16:00 до 18:80 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок.
 • Вечера: од 19:30 до 21:30 часот на шведска маса или од мени + пиво, вода, бугарски алкохол (вотка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино)

Напомена: При помалку од 20 посетители послужувањето е од претходно избрано мени.

За хотелот – изграден е по светски стандарди, лоциран во западниот дел на градот, на само 160 км од Софија и на 150 км од Пловдив. Им овозможува на своите гости комфорно сместување и величествена глетка на планините Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден, со сета своја елеганција и впечатливост, хотелот располага со 80 двокреветни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани.

Сите соби се опремени со телефон, сателитска телевизија, интернет, клима, сеф (со доплата), мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони. Хотелот има модерен систем за безбедност, сите соби се отклучуваат со магнетни чипови.

Хотелот овозможува: собен сервис, перална, фризерски услуги, автомобили и велосипеди под наем, различни екскурзии, пикници, планинарење, риболов итн.

Идеално место за конгресен туризам! Располага со 2 конференциски сали, со капацитет од 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија.

На ваше располагање имате и прекрасно декориран класичен ресторан, традиционална бугарска меана со национална кујна, лоби со разновидни содржини и одличен сервис.

Хотелот може да се пофали најмодерен спа центар во традиционален источен стил и атмосфера! Тука нашите професионални терапевти во 18 различни кабиенти, ќе ви предложат богата програма од масажи и спа третмани за лице и тело.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ