Зимовање Банско 2016! До 82% попуст на 3 ноќевања во хотели со 3* superior со вклучен автобуски превоз и пратител на патувањето за термин по избор со ТА "Јупитер"

РАСПРОДАДЕНО

Зимовање Банско 2016! До 82% попуст на 3 ноќевања во хотели со 3* superior со вклучен автобуски превоз и пратител на патувањето за термин по избор со ТА "Јупитер"

Цена

1,799 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

9,999 ден.

Попуст

82%

Заштеда

8,200 ден.

Купени : 190

 • ул. Народен Фронт бр. 19/а Т.Ц. Беверли Хилс 1 кат Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 078 966 362, 02 6092 362

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 10:00 - 19:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува: 3 ноќевања + автобуски превоз (Скопје-Банско-Скопје) + пратител на патувањето

Јануари - цена 9999 ден. 1999 ден.

 • 10.01 - 13.01.2016
 • 17.01 - 20.01.2016
 • 24.01 - 27.01.2016
 • 28.01 - 31.01.2016
 • 31.01 - 03.02.2016

Февруари - цена 9999 ден. 1799 ден. 

 • 04.02 - 07.02.2016
 • 07.02 - 10.02.2016 
 • 11.02 - 14.02.2016 
 • 18.02 - 21.02.2016 
 • 25.02 - 28.02.2016

* Во зависност од капацитетите сместувањето е во еден од хотелите: Royal Bansko, Evergreen Aparthotel & Spa или Orbilux Hotel 3*

* Напомена: Постои можност за продолжување на термин и дополнителни денови


Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.01.2016 до 28.02.2016
 • Понудата е за термините 10.01 - 13.01.2016, 17.01 - 20.01.2016, 24.01 - 27.01.2016, 28.01 - 31.01.2016, 31.01 - 03.02.2016, 04.02 - 07.02.2016, 07.02 - 10.02.2016 , 11.02 - 14.02.2016 , 18.02 - 21.02.2016 или 25.02 - 28.02.2016
 • Едно лице може да купи повеќе купони
 • Напомена: Постои можност за продолжување на термин и дополнителни денови
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во ТА Јупитер да направите резервација на тел. 078 966 362 или E- mail mkd[email protected], од понеделник до петок од 10:00 - 17:00 часот
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на е-маил пред да ја посетите ТА Јупитер за да потпишете договор за патување
 • Доколку не го искористите купонот во дадениот термин, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • За дете до 6 години потребна е доплата од 19 Евра, директно во агенцијата
 • За дете од 6 до 12 год. се доплаќа 29 Евра, директно во агенцијата
 • Туристичката такса и хендлингот не се вклучени во цената (задолжителна доплата во агенција 10€)
 • Задолжително патничко осигурување (задолжителна доплата во агенцијата 5€ ) 
 • Агенциска провизија - 9 eur
 • Важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Jupiter
 • Потребни се минимум 2 лица за резервација на соба (во спротивно се доплаќа за single room директно во агенцијата)
 • Поаѓање во 06:00ч на паркингот наспроти хотелот ХОЛИДЕЈ ИН
 • Во цената не е вклучена Јупитер алката која чини 29€ (се купува по желба во автобус) и вклучува:
 • -Разглед и прошетка низ старо Банско со водич
 • -3 х појадок (шведска маса) 
 • -3 х вечера (шведска маса)
 • -2 х влезници за во дискотека со превоз од и до хотелот
 • -2 х пијалоци за во дискотека (водка или виски)
 • -Неограничено користење на спа центар, сауна и базени
 • -Секојдневен трансфер од хотелите до гондола и назад
 • -Учество во сите забави на ЈУПИТЕР Пандора програмата
 • -Попуст во 12 локали во Банско (ресторани, кафе барови, пабови, спорстка облека, сувенири)

Опис

Royal Bansko се наоѓа на 750м од центарот на Банско и на 350м од ски патеката.Комплексот расплоага со Спа центар кој има покриен базен со стаклен кров, две сауни, две парни бањи и фитнес центар.Поседува сопсвен ресторан и лоби бар како и приватен паркинг.

Evergreen Aparthotel & Spa има одлична местоположба во центарот на Банско. Комфортно место во кое може да се ужива во тишина, а е само на 200 метри оддалеченост од Гондолата. Evergreen нуди 43 комплетно опремени апартмани, 4 студиа, 37 еднособни апартмани и 2 двособни апартмани.

Orbilux Hotel 3* е лоциран на 500 метри од гондолата во Банско и на 1.5 км од стариод град на Банско. Нуди загреан внатрешен базен, ресторан, градина и интернет. Располага со модерно опремени апартмани и студија со кујна, фрижидер, трпезарија, тераса и телевизор. Во голем број од собите има и машина за перење алишта. Спа центарот во хотелот опфаќа сауна и парна бања. На располагање е и фитнес центар и место за масажи.

Ресторанот на хотелот нуди традиционална бугарска храна, сезонски јадења и мени за деца. Хотелот располага и со детско катче и соби за игри.

Во хотелот има 24 часовно обезбедување и подземен паркинг. Опрема за скијање може да се изнајми од самиот хотел.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

na site sto veke imate uplateno im preporacuvam da vnimavaat, da ne bidat izigrani.Jas bev od 7-10 dekemvri so sopstven prevoz,i namesto od trite ponudeni hoteli me smestija vo cetvrt t.e. eagle lodge kade nemase bazen , djakuzito postoese ama bese rasipno a za saunata trebaase da kazuvame da ja uklucat i toa na 2 saati za cel den ima da sonuvate,.Se javiv i vo jupiter i vo gruper ama seto toa ostana taka nikoj niti me kontaktirase iako koga ke se javev site mi vikaa ke bide sredeno. iako mi bese veteno deka ke bidam vo royal , i gi imav kupeno prvite dva kuponi.Imaat izgovor za se a resenie za nisto osven koga ke treba da zemat pari.Taka da nikogaas jupiter i gruper.

Член на Grouper од: 25-07-2014

@baze1977 Здраво Баже, во контекст и на емаил пораката за Вашиот случај, се извинуваме уште еднаш за настанатата ситуација. Grouper иако е само посредник, но не и давател на услугата, без исклучок реагираме на секоја забелешка од корисниците, и дејствуваме секој случај да биде во решен во нивна корист. Така и овој пат, по нашите напори и приговори до агенцијата, Вашиот случај беше решен во Ваша полза. Секогаш стоиме зад нашите корисници и секојдневно се стремиме за превенција на ситуации кои може да доведат до незадоволство. Имајте убав ден

Член на Grouper од: 29-08-2013
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ