93% попуст на онлајн курс за бармен и бариста - Bartender & Barista Training + сертификат од EventTrix во вредност од 7378 ден. (119€) по цена од 496 ден. (8€)

Цена

496 ден.

Вредност

7378 ден.

Попуст

93%

Заштеда

6882 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  info@eventtrix.com

Добивате

Онлајн курс за бармен и бариста - Bartender & Barista Training

 • Курсот опфаќа 56 тематики низ 12 модули
 • По завршувањето на секој модул следи онлајн тестирање на стекнатото знаење
 • За успешно завршен курс се добива сертификат
 • Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

Услови

 • Купонот може да се искористи од 17.08.2019 до 30.10.2019
 • Купонот е наменет за следење на онлајн курсот за бармен и бариста - Bartender & Barista Training 
 • Лимит: 1 купон по лице + повеќе за пријатели.  
 • Активирањето на курсот можете да го направите во рамките од една година по регистрацијата
 • По активацијата на курсот часовите потребно е да ги завршите во рамките од 60 последователни дена
 • Доколку сакате да откажете веќе закажан термин за почеток на курсот, потребно е да испратите забелешка до EventTrix 24 часа однапред.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат или да се искористат за друга промоција.
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се следи на англиски јазик
 • Курсот се изведува online
 • Не е потребно предзнаење или претходно искуство
 • За да започнете со курсот треба да го внесете горниот код од купонот на следниот линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на Email: info@eventtrix.com

Опис

Сакате да импресионирате бар полн со клиенти преку мешање на егзотични коктели? За само неколку недели можете да станате успешен бармен и бариста. Со овој курс ќе научите непроценливи техники кои ќе ви помогнат на патот кон успехот.

Преку вештините кои ќе ги стекнете со овој курс ќе си ја зголемите вредноста на пазарат на трудот, и ќе ви се отворат нови врати за вработување. Со следење на програмата ќе научите се што ви е потребно за да бидете бармен и бариста, и тоа како да го подготвите совршениот коктел, која е температурата за правење на сите видови на кафе, по што се разликуваат типовите на виски, зошто текилата е различна од сите други алкохоли, и уште многу други одговори на есенцијални прашања.

Ова се модулите кои ќе бидат опфатени во курсот:

 • Module 1: Алатки за почеток
 • Module 2: Подготовка за барменство со стил
 • Module 3: Мешање на пијалоци
 • Module 4: Одговорности
 • Module 5: Типови на пијалоци - ликери и жестоки пијалоци
 • Module 6: Типови на пијалоци – пиво и вино
 • Module 7: Типови на пијалоци – мартини и кремасти пијалоци
 • Module 8: Типови на пијалоци – топли, екзотични и други
 • Module 9: Потекло на кафето
 • Module 10: Подготовка на кафе
 • Module 11: Мелење на еспресо
 • Module 12: Крем во кафе

За подетален опис на модулите кликнете ТУКА

Овој курс е комплетно акредитиран од ICOES (Интернационалниот совет за Онлајн едукативни стандарди) WWW.ICOES.ORG

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.