92% попуст на онлајн курс за Bartender & Barista + сертификат од EventTrix во вредност од 6138 ден. (99 €) по цена од 496 ден. (8 €)

Цена

496 ден.

Вредност

6138 ден.

Попуст

92%

Заштеда

5642 ден.

Преостанато време

Купени: 1

 • North Royal Training Ltd. T/A EventTrix Floor 1, Filmbase, Curved St., Dublin 2, Ireland

  Одведи ме таму

  UK: +44 208 068 1872, IE: +353 1 5136 847, US: +1 646 889 1653, CA: +1 604 283 3147, AU: +61 28607 8247

  [email protected]

Добивате

Oнлајн курс за Bartender & Barista

Услови

 • Купонот може да се искористи од 29.12.2022 до 26.09.2023
 • Морате да се регистрирате за следење на курсот најдоцна до крајниот датум одреден од Grouper и часовите да ги завршите во рамките на 60 дена од активацијата на кодот.
 • Доколку не го искористите купонот во рамките на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • По успешно завршување на курсот, корисникот добива Е-сертификат
 • 24/7 пристап до учебните материјали
 • Курсот се изведува online на англиски јазик 
 • За да започнете со курсот треба да го внесете купон кодот следниов линк РЕГИСТРАЦИЈА
 • Повеќе информации на е-маил: [email protected]

Опис

Be shaken and stirred into a new exciting world. Have you ever dreamed about impressing a bar full of customers by mixing exotic cocktails and serving them with flair? Or of satisfying the most discerning taste buds in the café with professional, barista prepared coffee?

Bartending is a globally required, in demand skill that can land you a career just about anywhere. That’s why we’ve created this Bartender and Barista Training class – to help get you hired at the best bars, cafes and venues.

What you will learn:

Dive into the world of hospitality by learning:

 • Must-know customer service tips, including how to serve alcohol responsibly
 • All about the equipment needed and how to set up a bar
 • Mixology methods, including impressive pouring techniques
 • Everything you need to know about the different types of alcohol and how to serve it
 • From sours and martinis to highballs and manhattans, learn how to make the perfect drink for every customer
 • How to make true barista coffee and speciality brews
 • How to store, grind and brew various types of coffee
 • Tips for steaming and frothing milk
 • How to get creative with your free pour latte art

Дополнителни информации околу самиот курс како и модулите кои ќе бидат изучувани може да најдете ТУКА

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.