- 14%

INTEX Базен EASY SET со филтер пумпа 549х122cm

32000 ден.

27499 ден.

Преостанато време

Шифра:

200000000799
 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Купи го овој производ со Mastercard и добиј 5% бонус во твојата торбичка!

Опис

Карактеристики на производот:

 • Возраст: наменето за деца над 6 години (6+)
 • Димензии на пакување: 129,2 cm x 51,1 cm x 47,9 cm
 • Тежина на пакување: 64,1000 kg
 • Димензии на производ: дијаметар 549 х висина 122 cm
 • Длабочина: 1,22 m
 • Капацитет 20.600 литри (80% наполнетост на базенот)
 • Филтер пумпа со капацитет: 5.678 литри на час (220-240 V)
 • Проток на пумпа: 5,7 m3 / час.
 • Има филтер пумпа
 • Скали за базен со максимална носивост од 136 кг со одвоен безбедносен простор, спречувајќи деца да влезат во базенот. Исклучително стабилни благодарение на цврста челична рамка и цврсти пластични анти-лизгачки чекори. Лесни за монтирање
 • Сетот вклучува: базен, филтер, скали за базен, базен прекривка и подлога за базен
 • НАПОМЕНА: Внимателно да се прочитаат упатствата и информациите за поставување и користење на производот.

ПОСТАВУВАЊЕ И КОРИСТЕЊЕ

Базенот поставете го на рамна површина, надувајте го прстенот и почнете да го полните базенот со вода. Прстенот постепено се подигнува со зголемувањето на нивото на водата со што автоматски ги повлекува и ѕидовите на базенот. По завршувањето на летната сезона добро измијте го базенот и оставете го темелно да се исуши. Спакувајте го на суво и безбедно место со што ќе биде подготвен за користење следната сезона.

ОДРЖУВАЊЕ НА БАЗЕНОТ

Одржувањето на водата во базенот и исто така многу важен фактор како би се продолжил векот на траење на самиот базен и материјалот од кој е направен. Пред било какво користење на хемикалии како хлорни таблети или алгициди прочитајте го упатството за користење кое е приложено на самата етикета или пакувањето на производот.

Задолжително следете ги следниве насоки:

 • Не дозволувајте хлорот да дојде во допир со материјалот од кој е изработен базенот. Доколку хлорот е во гранули или таблети претходно растворете ги во вода. Исто така, течниот хлор при сипување на различни места мора веднаш да се промеша со водата во базенот.
 • Немојте да ги мешате хемикалиите, користете ги одвоено.
 • Не користете прочистувачи под притисок

Детали за испорака

Испорака

Бесплатна испорака на сите нивни производи, за нарачки над 999 ден..

Види ја продавницата на "Авио Трејд" овде

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.