40 ја следат оваа компанија


INTEX Базен PRISM FRAME POOL SET со филтер пумпа 457×84 cm

19000 ден.

16999 ден.

Преостанато време

Шифра:

200000000807
Катeгории:

 • ВЕБ СТРАНА

 • FACEBOOK

 • INSTAGRAM

 • ул. Качанички пат бб 1000 Скопје, Македонија

  Одведи ме таму

  070 505 099

Опис

Карактеристики на производот:

 • Возраст: наменето за деца над 6 години (6+)
 • Димензии на пакување: 108,9 cm x 48,3 cm x 46 cm
 • Тежина на пакување: 54,9100 kg
 • Димензии на производ: дијаметар 457 cm x висина 84 cm
 • Капацитет 11.325  литри (90% наполнетост на базенот)
 • Филтер пумпа со капацитет: 2.271 литри на час (230 V)
 • Длабочина: 75 cm
 • Дебелина на PVC фолија на дното: 0,32 мм
 • Дебелината на PVC фолија на страните: 0,50 мм
 • Отпорен на бензин, масло, солена вода, абење, удари и сончеви зраци
 • Изработен од трослоен материјал, кој спречува гребнатини и други оштетувања. Тој е многу отпорен и има долг животен век
 • Скалите се исклучително стабилни благодарение на силната челична рамка и цврстите пластични столбови. Скалите може лесно да се соберат со инструкции за употреба
 • Додатоци: филтер пумпа, безбедносни скали, заштитна подлога, покривка
 • НАПОМЕНА: Внимателно да се прочитаат упатствата и информациите за поставување и користење на производот.

ПОСТАВУВАЊЕ И КОРИСТЕЊЕ

Базенот поставете го на рамна површина, надувајте го прстенот и почнете да го полните базенот со вода. Прстенот постепено се подигнува со зголемувањето на нивото на водата со што автоматски ги повлекува и ѕидовите на базенот. По завршувањето на летната сезона добро измијте го базенот и оставете го темелно да се исуши. Спакувајте го на суво и безбедно место со што ќе биде подготвен за користење следната сезона.

ОДРЖУВАЊЕ НА БАЗЕНОТ

Одржувањето на водата во базенот и исто така многу важен фактор како би се продолжил векот на траење на самиот базен и материјалот од кој е направен. Пред било какво користење на хемикалии како хлорни таблети или алгициди прочитајте го упатството за користење кое е приложено на самата етикета или пакувањето на производот.

Задолжително следете ги следниве насоки:

 • Не дозволувајте хлорот да дојде во допир со материјалот од кој е изработен базенот. Доколку хлорот е во гранули или таблети претходно растворете ги во вода. Исто така, течниот хлор при сипување на различни места мора веднаш да се промеша со водата во базенот.
 • Немојте да ги мешате хемикалиите, користете ги одвоено.
 • Не користете прочистувачи под притисок

Детали за испорака

Испорака

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.