Дестинација Македонија! Посети го Охрид (Септември)! До 39% попуст на ноќевање за две лица со појадок во Хотел Royal View

img

Цена од

2400 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3940 ден.

Попуст

39%

Заштеда

1540 ден.

Купени: 237

 • Ул. Јане Сандански бр. 2, 6000 Охрид

  Одведи ме таму

  046 263 072; 078 263 072

  [email protected]

Купи ја оваа зделка со Mastercard картичка и добиј 5% cashback во твојата торбичка. Прочитај повеќе ТУКА.

Добивате

Опции на понудата:

BB ноќевање за 2 лица (за престој од едно или повеќе ноќевања) од недела до четврток 3,940 ден. (64 еур)
2,400 ден. (39 еур)
BB ноќевање за 2 лица (за престој од едно ноќевање) петок до недела 3,940 ден. (64 еур)
2,990 ден. (48 еур)
BB ноќевање за 2 лица (за престој од 2 и повеќе ноќевања) петок до недела 3,940 ден. (64 еур)
2,600 ден. (42 еур)

Понудата е за ноќевање за две лица со појадок 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 03.05.2022 до 30.09.2022
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби во хотелот преку емаил или телефон
 • По купување на купонот потребно е да ја потврдите резервацијата
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Можете да купите повеќе купони и да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Доаѓање во хотелот е по 14.00 часот, а заминување не покасно од 11.00 часот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Хотелот ги следи  мерките за заштита од COVID 19
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За деца  0-3,99 год. сместувањето е бесплатно
 • За деца од 4-9,99 год. се доплаќа 900 ден. од ноќевање (со појадок) директно во хотелот
 • За деца од 9,99 се доплаќа 1200 ден во трокреветна соба (со појадок) директно во хотелот
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Опис

Хотел Royal View се наоѓа во центарот на Охрид на самиот брег на Охридското езеро, 5 минути од стариот дел на градот. Без разлика дали доаѓате за одмор, состаноци или конференции, Хотел Royal View овозможува професионална и брза услуга. Сите соби се опремени со удобен модерен мебел, сопствена бања, фен, кабловска телевизија и балкон. 

Низ целиот хотел има бесплатна Wi-Fi конекција за сите Ваши бежични уреди. Нашиот ресторан располага со избор од домашни и интернационални јадења. Во самиот хотелски комплекс се наоѓа Steve's Coffee House каде имате избор од над 50 видови кафиња.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.