Посети го Банско (Септември-Октомври)! До 49% попуст на All Inclusive, ноќевање со појадок или појадок и вечера + користење на СПА во St. George Ski & Holiday 4*

Цена од

1364 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2666 ден.

Попуст

49%

Заштеда

1302 ден.

Преостанато време

Купени: 52

Добивате

Опции на понудата:

BB ноќевање во двокреветна соба 2,666 ден. (43 еур)
1,364 ден. (22 еур)
HB ноќевање во двокреветна соба 3,224 ден. (52 еур)
1,860 ден. (30 еур)
Аll Inclusive ноќевање во двокреветна соба 3,720 ден. (60 еур)
2,356 ден. (38 еур)

Понудата е по лице и во истата е вклучено:

 • Ноќевање на база на BB, HB или All Inclusive
 • Користење на релакс зона (финска и арома сауна, парна бања, внатрешен загреан базен, простор за релаксација, џакузи, фитнес центар)
 • Wi-Fi насекаде во комплексот
 • Паркинг според достапност
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Детска игротека и детско креветче
 • Бањарки и влечки

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.09.2022 до 31.10.2022
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку [email protected] или телефон 359 885 597 885 (од 8:00 - 17:00 часот)
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Пријавувањето во хотелот е после 14:00 часот а одјавувањето е пред 12:00 часот
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За дете од 0-5.99 години сместувањето е бесплатно 
 • За дете од 6 до 13.99 години се доплаќа 50% од цената на купонот (за престој на дополнително легло во еднособен апартман без дополнителна доплата за апартманот)
 • За трето или четврто возрасно лице во на дополнително легло во апартман се доплаќа 15 € за BB, 25 € за HB  и 30 € за All Inclusive ноќевање
 • За единечно сместување во двокреветна соба се доплаќа 15 € за едно ноќевање
 • За сместување во студио се доплаќа 5 € за едно ноќевање
 • За сместување во апартман се доплаќа 10 € за едно ноќевање
 • Максимален капацитет за престој во двокреветна соба е 2 возрасни лица
 • Максимален капацитет за престој во студио е 2 возрасни + 1 дете до 5.99 години
 • Максимален капацитет за престој во апартман со една спална соба е 2 + 2 деца или до 4 возрасни лица
 • Минимален број на лица за престој во апартман со две спални соби е 4 лица
 • Максимален капацитет за престој во апартман со две спални соби е 4 возрасни + 2 деца
 • За миленици до 5 кг. се доплаќа 10 € за едно ноќевање

Опис

All Inclusive програма:

Појадок (7:30-10:00ч.) во ресторан Долче Вита - свежо печен леб и тестенини, путер, шведска маса: јајца, англиски појадок, сланина, меки колачи, палачинки, пржени парчиња, домашна пита, тестенини, ладни колбаси и сирења, солени и слатки закуски, џемови, компоти, житарки и корнфлекс, јогурт, сушено овошје, свежо сезонско овошје и зеленчук, јогурт, овошно млеко, храна со малку маснотии.
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе, капучино, млеко, топло чоколадо), трпезна вода и овошни сокови

Ручек (12:30 - 14:00) во ресторан Долче Вита - разновидни свежи салати, супи, топли предјадења, готвени јадења: со месо и без месо, скара, разновидни десерти и сезонско овошје, свежо печен леб;
Пијалоци: Топли пијалоци (чај, кафе, капучино, млеко, топло чоколадо), трпезна вода и овошни сокови, бугарско точено пиво и точено вино (црвено/бело)

Вечера (18:30 - 21:00) во ресторан Долче Вита - вечерата е на гастро концептот на хотелот и вклучува свежа храна, специјални понуди од локалната кујна. Разновидни свежи салати, мезе, DIY модул - зеленчук и зачини, избор на сирења, супи, скара, Вегетаријански јадења, готвени јадења, тестенини и пици, Carving Station - специјална викенд понуда навечер (цела риба, прасе, мисирка, ребра, печено говедско месо и сл.), разновидни десерти и сезонски овошје, сладолед, свежо печен леб.
Пијалоци: вода и овошни сокови, бугарско точено пиво и точено вино (црвено/бело)

За компанијата

Хотелот St. George Ski & Holiday во Банско и луксузен хотел кој располага со двокреветни соби, студија и апартмани. Ентериерот на сместувањето се одликува со раскошен стил кој ги спојува традиционалното и модерното. Сместен во срцето на Банско овој хотел ќе ги задоволи сите ваши желби и потреби како гости и ќе ви овозможи да уживате во неговиот луксуз, а воедно и во убавините на природата која го опкружува.

За деца: детски базен, детски соба. бесплатно користење на базен со минерална вода, парна бања, арома сауна, џакузи, сауна, интернет.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.