Релаксација во Банско (Јули)! До 31% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на Regnum аквапарк и СПА центар во Regnum Bansko Hotel & SPA

Цена од

2666 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3872 ден.

Попуст

31%

Заштеда

1206 ден.

Купени: 30

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање во сместување по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во Junior Suite (капацитет за 2 лица) 3,872 ден. (62 еур)
2,666 ден. (43 еур)
HB ноќевање во Junior Suite (капацитет за 2 лица) 5,199 ден. (84 еур)
3,658 ден. (59 еур)
BB ноќевање во Executive Suite (капацитет за 2 лица) 4,259 ден. (69 еур)
3,162 ден. (51 еур)
HB ноќевање во Executive Suite (капацитет за 2 лица) 5,586 ден. (90 еур)
4,154 ден. (67 еур)

Понудата е по лице и вклучува: 

 • Сместување во двокреветна соба Junior Suite или еднособен апартман Executive Suite (со поглед на планина) со дневна и спална соба
 • Ноќевање со појадок или појадок и вечера на шведска маса според избраната опција
 • Wi-Fi и сеф во апартманот
 • Користење на детско катче
 • Користење на „Regnum SPA“ внатрешен базен загреан до 30 степени, сауна, парна бања, џакузи, простор за релаксација, шок/тропски туш
 • Користење на надворешен минерален комплекс, отворени базени со топла минерална вода, џакузи, топла када, сауна, парна бања
 • Бесплатен автобус до комплексот минерали според распоред
 • Достапен 24часовен паркинг на отворено
 • Патничко осигурување, 9% ДДВ и туристичка такса

*БОНУС: за престој од три ноќевања четвртото ноќевање е бесплатно!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.04.2023 до 31.07.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email [email protected] или телефон +359 749 83 024
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата важи за сместување со исполнување на максималниот капацитет на собата, за престој од 2 возрасни лица во Executive Suite и 2 возрасни лица во Junior Suite 
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот) - за сместување на дополнително легло:

 • Сместувањето во Deluxe апартман со поглед на планина се доплаќа 10 € од ноќевање
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно (во Executive Suite)
 • За деца од 7 до 12 години се доплаќа 23 € на ноќевање со појадок или 33 € на ноќевање со појадок и вечера
 • За деца над 13 години се доплаќа 30 € на ноќевање со појадок или 46 € на ноќевање со појадок и вечера
 • Во еднокреветното сместување е потребно да купете 1 ваучер според избраниот пакет (појадок или појадок и вечера) и да доплатете 30 € од ноќевање. Сместување е во Junior Suite соба.
 • БОНУС: за престој од три ноќевања четвртото ноќевање е бесплатно!

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.