Луксузен одмор во Банско (Јули)! До 37% попуст на ноќевање по избор во апартман Executive Suite + користење на СПА центар и Regnum Banya Thermal во Regnum Bansko Hotel & SPA

img

Цена од

2046 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3224 ден.

Попуст

37%

Заштеда

1178 ден.

Купени: 16

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во Executive Suite + СПА 3,224 ден. (52 еур)
2,046 ден. (33 еур)
HB ноќевање во Executive Suite + СПА 3,844 ден. (62 еур)
2,666 ден. (43 еур)
FB ноќевање во Executive Suite + СПА 4,737 ден. (76 еур)
3,286 ден. (53 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Употреба на „Regnum SPA“ - затворен загреан до 30 степени базен, сауна, парна бања, простор за релаксација, шок / тропски туш.
 • Користење на Regnum Aquapark
 • Употреба на надворешен минерален комплекс "Regnum Бања" - надворешен базени со топла минерална вода, топла када, сауна, парна бања 
 • Бесплатен автобуски превоз до минералниот комплекс "Regnum Бања" (со распоред)
 • Користење на детско игралиште;
 • Wi fi 
 • 24-часовно надворешно паркирање (предмет на достапност);
 • Туристичко осигурување, 9% ДДВ и туристичка такса;

* Хотелот ги исполнува сите барања на Министерството за здравство со цел да се ограничи ширењето на Ковид-19 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.05.2021 до 31.07.2021
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За закуп на соба потребни се минимум 2 лица, односно потребно е да купите минимум 2 купони

Доплати:

 • За дете од 0 до 9 години сместувањето е бесплатно (се доплаќа туристичка такса и данок од 0.67 € од ден. и за оброк се доплаќа 5 евра на ден.)
 • За дете од 10 до 12 години за дополнителен кревет се доплаќа 16€ од BB ноќевање и 22€ од HB ноќевање
 • За дете над 13 години  и за трето возрасно лице за дополнителен кревет се доплаќа 23€ од BB ноќевање и 33€ од HB ноќевање
 • За единечно сместување се купува 1 купон и се доплаќа 16€ од BB ноќевање и 23€ од HB ноќевање
 • За сместување во апартман со поглед на планина потребно е да купите купон и да доплатите 5 € од вечер
 • Сите доплати се прават на рецепција директно во хотелот
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Капацитет на Executive Suite апартман: максимум 2 возрасни + 3то возрасно лице на дополнителен кревет, или 2 возрасни + 2 деца
 • По наведениот рок купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена
 • Потребно е да престојвате минимум 2 ноќевања

Доплати за FB опцијата:

 • За деца од 0-9 години се доплаќа 5 € од ноќевање за вклучен ручек
 • За деца од 10-12 години  се доплаќа 28 € од ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • За деца над 13 години се доплаќа 39 € од ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • За единечно сместување потребно е да се купи 1 ваучер по цена од 28 € од ноќевање со појадок, ручек и вечера

Опис

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.