Зимско уживањe во Банско (01.12-21.12.2021)! До 58% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера во двокреветна соба Junior Suite + користење на СПА центар и Regnum Banya Thermal во Regnum Bansko Hotel & SPA

Цена од

2170 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4572 ден.

Попуст

53%

Заштеда

2402 ден.

Купени: 12

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор во Junior Suite

Опции на понудата:

BB ноќевање во Junior Suite + СПА (за мин. 2 ноќевања) 4,572 ден. (74 еур)
2,170 ден. (35 еур)
HB ноќевање во Junior Suite + СПА (за мин. 2 ноќевања) 7,159 ден. (115 еур)
2,976 ден. (48 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Сместување во двокреветна соба Junior Suite за ноќевање по избор
 • Појадок или појадок и вечера на база на шведска маса зависно од изборот
 • Користење на „Regnum SPA“ - затворен загреан базен (до 30°), сауна, парна бања, џакузи, простор за релаксација и шок/тропски туш
 • Користење на надворешен минерален комплекс "Regnum Бања" - надворешен базен со топла минерална вода, џакузи, топла када, сауна и парна бања 
 • Бесплатен автобуски превоз (shuttle) до минералниот комплекс "Regnum Бања" врз база на распоред
 • Користење на детско игралиште
 • Wi-Fi во хотелот и приватен сеф
 • 24-часовно надворешно паркирање (според достапност)
 • Туристичко осигурување, 9% ДДВ и туристичка такса

*Понудата важи за минимум 2 ноќевања, односно потребно е да купите минимум 4 купони
*Доколку престојувате 6 ноќевања седмото ноќевање го добивате бесплатно (специјална понуда)
*Понудата не важи од 10.12.2021 год. до 11.12.2021 год.

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.12.2021 до 21.12.2021
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Понудата важи за минимум 2 ноќевања, односно потребно е да купите минимум 4 купони
 • Доколку престојувате 6 ноќевања седмото ноќевање го добивате бесплатно (специјална понуда)
 • Понудата не важи од 10.12.2021 год. до 11.12.2021 год.

Доплати(директно во хотелот):

 • За деца до 6 години сместувањето е бесплатно 
 • За дете од 7 до 12 години (на дополнителен кревет) се доплаќа 13€ за BB ноќевање, 20€ за HB ноќевање 
 • За дете над 13 години  (на дополнителен кревет) се доплаќа 23€ за BB ноќевање, 33€ за HB ноќевање  
 • За единечно сместување се купува 1 купон и се доплаќа 18€ за BB ноќевање, 23€ за HB ноќевање 
 • За сместување во Executive Deluxe Suite се доплаќа 13€ од ноќевање
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

За повеќе информации околу хотелот посетете ја официјалната веб страна: http://www.regnum.bg/

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.