Уживај во Банско (19.03-13.04.2023)! До 53% попуст на ноќевање со појадок или појадок и вечера во сместување по избор + користење на СПА центар во Regnum Bansko Hotel & SPA 5*

Цена од

6944 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

14694 ден.

Попуст

53%

Заштеда

7750 ден.

Купени: 2

Добивате

Понудата e за ноќевање во сместување по избор (за 2 или 4 лица)

Опции на понудата:

BB ноќевање во Executive Deluxe Suite (капацитет за 2 лица) 14,694 ден. (237 еур)
6,944 ден. (112 еур)
HB ноќевање во Executive Deluxe Suite (капацитет за 2 лица) 18,476 ден. (298 еур)
9,238 ден. (149 еур)
BB ноќевање во Grande Suite (капацитет за 4 лица) 22,444 ден. (362 еур)
11,346 ден. (183 еур)
HB ноќевање во Grande Suite (капацитет за 4 лица) 29,946 ден. (483 еур)
16,306 ден. (263 еур)

Во понудата е вклучено: 

 • Користење на „Regnum SPA“ - затворен загреан базен (до 30°), сауна, парна бања, џакузи, простор за релаксација и шок/тропски туш
 • Користење на аквапарк Regnum 
 • Бесплатен автобуски превоз (shuttle) до минералниот комплекс (по распоред)
 • Користење на детско игралиште
 • Користење на анимации за деца 
 • Wi-Fi во хотелот и приватен сеф
 • Користење на ски гардероба за сопствена опрема
 • 24-часовен отворен паркинг (според достапност)
 • Туристичко осигурување, 9% ДДВ и туристичка такса

*БОНУС: за престој од 5 ноќевања дозволено е бесплатно користење на термален комплекс - Regnum Banya Thermal (надворешен минерален базен, џакузи и топилка (40 степени), сауна, парна бања) + aвтобуски превоз од и до хотелот по распоред

Услови

 • Купонот може да се искористи од 19.03.2023 до 13.04.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email [email protected] или телефон +359 749 83 024
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата важи за сместување со исполнување на максималниот капацитет на собата, за престој од 2 возрасни лица во Executive Deluxe Suite и 4 возрасни лица во Grande Suite 
 • Сместување во собите е после 15 часот, напуштање на собите до 12 часот
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За деца до 6 години сместувањето е бесплатно, но потребна е доплата за такса од 0.67 € за едно ноќевање
 • За дете од 7 до 12 години се доплаќа 15 € за BB ноќевање и 25 € за HB ноќевање
 • За дете над 13 години се доплаќаат 29 € за BB ноќевање и 48 € за HB ноќевање
 • За сместување во Suite со поглед на планина се доплаќа 5 € за едно ноќевање
 • Масажите се доплаќаат според ценовникот на хотелот

За компанијата

Regnum Apart Hotel & Spa Bansko е лоциран во подножјето на Пиринската планина, со импресивен поглед, и уникатен дизајн кој се разликува од стандардните околни објекти. Хотелот е совршено место за релаксација, со уникатни орнаменти, ентериер и места за опуштање и уживање. Оддалечен е на само 400 метри од ски лифтовите и само 900 метри од центарот на градот веднаш до рекатал Глазне.

Сите апартмани, студио и соби со кои располага овој хотел може да бидат идеално место за Вашиот одмор, или прекрасно поминат викенд. Хотелот однадвор е опкружен со прекрасна природа, а внатре е модерно опремен и подготвен да ги исполни сите очекувања и потреби на неговите гости. Покрај лукзузните и целосно уредени апартмани, хотелот поседува и модерен wellness & spa центар, како и современа теретана за рекреација и опуштање. Ресторанот со пријатен амбиент ви нуди голем избор на специјалитети од интернационална кујна.

Spa центарот на Regnum Bansko Apart Hotel & SPA е дизајниран за да им обезбеди на гостите високо ниво на удобност. Центарот е опремен со повеќе оддели кои нудат третмани за убавина, како и масажи за комплетна релаксација и подмладување на телото. Regnum SPA центарот располага со: две фински сауни, парна бања, внатрешен базен, внатрешен базен за деца, шок и тропски туш, солариум, двe џакузи кади, зона за релаксација, фитнес центар, витамински бар. SPA просториите во кои можете да ги добиете третманите на релаксација се следните: три масажни соби за индивидуалци, една соба за масажа за двајца, VIP просторија за масажа за двајца со џакузи, соба за убавина.

Постои можност за организирање екскурзии, прошетки, АТВ тури, Џип Сафари, искачување по карпи, рафтинг, кајакарење, планински велосипедизам. За повеќе информации обратете во хотелот на рецепција. Летните активности ги организира надворешна компанија со претходна резервација.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.