Летен одмор во Албанија (Јуни)! До 64% попуст на ноќевање со појадок во сместување по избор во Adriatik Hotel

Цена од

2728 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

5601 ден.

Попуст

51%

Заштеда

2873 ден.

Купени: 6

 • Plazh, Rruga Pavaresia, Durrës 2000, Albania

  Одведи ме таму

  +355 69 20 21 778

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице за едно ноќевање во сместување по избор:

Опции на понудата:

BB Ноќевање во Standard double room (Април) 5,601 ден. (90 еур)
2,728 ден. (44 еур)
BB Ноќевање во Superiore double room (Април) 9,349 ден. (151 еур)
3,410 ден. (55 еур)
BB Ноќевање во Standard double room (Мај) 6,161 ден. (99 еур)
3,224 ден. (52 еур)
BB Ноќевање во Superiore double room (Мај) 6,635 ден. (107 еур)
3,968 ден. (64 еур)
BB Ноќевање во Standard double room (Јуни) 7,238 ден. (117 еур)
4,154 ден. (67 еур)
BB Ноќевање во Superiore double room (Јуни) 11,375 ден. (183 еур)
4,898 ден. (79 еур)

Понудата е по лице за едно ноќевање во сместување по избор и вклучува:

 • Појадок на шведска маса
 • Бесплатен пристап во затворен базен кој се загрева со морска вода
 • Еден чадор на плажа или еден чадор на отворен базен со филтрирана морска вода во Јуни
 • Џакузи
 • Туш со кофа
 • Теретана
 • Забавна програма (Секоја вечер се организира музички и танцови емисии како албански фолклорни традиционални вечери, музика во живо со бендови, диџеј музика итн.
 • За деца се организира часови по анимација и готвење
 • Wi-Fi во сите простории
 • Бесплатен Паркинг
 • Крпи за плажа и базени
 • Сите даноци

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.04.2023 до 30.06.2023
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email 
  [email protected]  или телефон +355 69 20 21 778
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од компанијата со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата важи за сместување на максимален број на лица во соба
 • Доплатите за деца и возрасни лица се вршат директно во хотелот
 • Третото и четвртото лице во супериор соба (со максимален капацитет 4 лица) треба дополнително да доплатат 20 евра по лице на ден директно во хотелот
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати (директно во хотелот):

 • За дете до 5.99 години сместувањето е бесплатно 
 • За деца над 6 години се доплаќа дополнително 20 евра по ден

За компанијата

Hotel Adriatik  е историски хотел изграден во 1957 година, лоциран во Драч, Албанија. Овој елегантен, луксузен и иконски хотел, познат како првиот албански хотел, се наоѓа веднаш на песочната плажа во Драч, 25 минути возење од Меѓународниот аеродром во Тирана (ТИА). Хотелот беше приватизиран од семејството Дудај во 2000 година. Хотелот беше целосно реконструиран, реновиран и повторно отворен како независен луксузен хотел со 5 ѕвезди на 31 јули 2003 година, нудејќи ги највисоките меѓународни стандарди за услуга и квалитет. Најновото реновирање се случи во 2021 година. Хотелот располага со 70 соби, 2 надворешни базени (возрасни и деца), 1 внатрешен базен, 1 тениско игралиште, 2 внатрешни ресторани, 1 внатрешен бар, 3 барови на отворено, детско игралиште на отворено, Туристичка агенција и консиерж на лице место, услуга за трансфер до од аеродром/ со плаќање, Wi-Fi во секоја област, клима уред, 24-часовна рецепција и СПА. Овој модерен луксузен објект со 5 ѕвезди ги нуди најдобрите капацитети за одмор и деловни патници. Идеално место за одмор за семејства со деца, извонредна свадбена дестинација, миленик на повеќе од 4.000 корпоративни настани и единствено wellness место во Албанија што нуди пакети за јога и здравје. Нова СПА, со површина од 400 квадратни метри, QUEEN TEUTA SPA беше основана во мај 2019 година, која нуди: затворен базен со загреанa морска вода Таласо, модерна теретана, сауна, турска бања, амам, три соби за масажа, сала за третмани на лице и кожа.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.