Прекрасно доживување во Попова Кула (10.10 - 20.12.2020)! До 43% попуст 1 или 3 ноќевања со појадок во соба по избор и дегустација на 3 вина со ордевер во Винарија Попова Кула

Цена од

1530 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

2170 ден.

Попуст

29%

Заштеда

640 ден.

Купени: 3

 • Булевар на виното бр. 1, Демир Капија

  Одведи ме таму

  076 432 630

  reservation@popovakula.com.mk

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање по избор

Опции на понудата:

BB ноќевање во двокреветна соба + 1 дегустација на 3 вина и ордевер 2,170 ден. (35 еур)
1,530 ден. (25 еур)
BB ноќевање во еднокреветна соба + дегустација на 3 вина и ордевер 3,100 ден. (50 еур)
1,840 ден. (30 еур)
3 BB ноќевања за две лица во двокреветна соба + 1 дегустација на 3 вина и ордевер 10,540 ден. (170 еур)
6,000 ден. (97 еур)

*За закуп на соба потребни се два купони, односно престој од две лица

Услови

 • Купонот може да се искористи од 14.10.2020 до 20.12.2020
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Што да посетите во Демир Капија

 • Река Дошница (една од најчистите реки во околината)
 • Долина на кактуси
 • Качување по карпи
 • Тврдина Просек
 • Велосипедски тури во природа
 • Јавање на коњи

Зошто Grouper тимот ви препорачува да ја посетите ДЕМИР КАПИЈА

 • Демир Капија, дел од богатата историја, место каде се врзуваат виното и љубовта, каде се спојуваат медитеранската и умерено континенталната клима со дури 280 сончеви денови во годината. Богато приридно и историско наследство. 
 • Демир Капија е лоцирана пред влезот на живописниот кањонски дел на Демиркаписката Клисура, непосредно покрај реката Вардар, автопатот и железницата Скопје-Солун, на надморска височина од 110 до 130 метри. Градот, што има околу 3.500 жители, е оддалечен 60 километри од македонско-грчката граница.
 • Во општина Демир Капија се вкрстуваат повеќе климатски карактеристики. Има медитеранско, континентално и планинско влијание. 
 • Демир Капија има важна географско-сообраќајна поврзаност. Познато е дека по долината на реката Вардар, уште во дамнешни времиња минувал значајниот Вардарски пат. 
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.