Уживајте во убавините на Атина (20.10-23.10.2023)! Промотивна цена на аранжман од две ноќевања со појадок + вклучен превоз од ТА Ариес во вредност од 8618 ден. (139€) по цена од 8187 ден. (132€)

Цена

8187 ден.

Вредност

8618 ден.

Попуст

5%

Заштеда

431 ден.

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет од 2 ноќевања (3 дена):

 • Превоз со високо туристички автобус
 • 2 ноќевања со појадок во хотел 4* во Глифада https://www.londonhotelathens.com/
 • Организиран разглед на градот со локален водич
 • Организација и водство на патувањето

*Програмата за патувањето можете да ја видите во делот ОПИС
 

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.10.2023 до 23.10.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Задолжително патничко осигурување
 • За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата. 
 • Важат Општите услови за патување на СКТМ и ТА Ариес.
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Во цената не е вклучено:

 • Факултативен излет Сунион и Аполоновиот брег (15 Еур)
 • Екскурзија  на Арголида – Пелопонез (40 Еур + влезници)
 • Туристичка такса 1,5€ по соба од ден, напалата на рецепција во хотел
 • Влезници за посета на локалитетите со водич: Акропол (10 еур); Микена (12 Еур);  Епидаурус (12 Еур) Аполоновиот храм на Сунион (10 Еур)
 • Патничко и здравствено осигурување 150 мкд
 • Доплата за повратен трансфер во МК: Скопје, Велес, Прилеп, Охрид и Кавадарци 10 Еур/лице

Опис

Атина често пати се нарекува колевка на западната цивилизација. Таа е еден од најстарите светски градови чија историја бележи преку 3400 години. Се семета за зачеток на демократијата. Атина е центар на економскиот, политичкиот и културен живот во Грција, родно место е на Сократ, Перикле, Софокле и други значајни филозофи, писатели и политичари. Таа е еден од главните светски центри за архиолошки истражувања. Ова популарно туристичко место има дури 148 театри!

Програма за патувањето:

20.10.2023 (петок) Македонија-Атина Состанок групата на Спортска сала Битола во 20,30 часот.Поаѓање во 21:00 часот. Ноќно возење низ Грција со попатни паузи за одмор.

21.10.2023 (сабота) Атина разглед  Пристигнување во Атина во утринските часови. Заминување на панорамско разгледување на градот (Плоштадот Омонија, Плоштадот Синтагма каде се наоѓа Парламентот и стражата на Евзони, Олимпискиот стадион, Зевсовиот храм, Хадријановата врата, Бајроновиот споменик, Националната библиотека, универзитет…  Посета на Акропол (доплата за влезница 20 Еур) -Пропилеј, Партенон, Ерџтејон . Заминување и  сместување во хотел. Слободно попладне.  Ноќевање1.

22.10.2023 (недела) Атина-Коринт-Пелопонез  Појадок. Целодневна екскурзија на Арголида (факултативно 40 Еур): Коринтски канал (кој ги поврзува Егејското и Јонското море), Епидаурус  – најакустичниот антички амфитеатар (влезница 6 еур), гратчето Нафплион (некогашната престолнина на Грција) и Микена -древниот град на митскиот крал Агамемнон (влезница 12 Еур). Планиран одмор со можност за ручек во локална таверна, како и можност за посета на работилница – продавница за производство на сувенири од порцелан и керамика.Враќање во хотелот. Ноќевање 2

23.10.2023 (понеделник) Атина-Сунион- Македонија Појадок.Слободно  претпладне со мoжност за прошетка и уживање во прекрасната Глифада или  Атина, како и можност за Факултативна екскурзија (10 Еур) покрај Аполоновиот брег на Атика: летувалиштата Глифада, Вула, Вулиагмени и  рт’от Сунион, кој е и најужниот дел од европското копно. Поглед кон остатоците на некогашниот антички храм, подигнат над самиот рт’ во слава на богот Посејдон. Враќање во Глифада. Поаѓање за Македонија. Пристигнување во Битола во доцните вечерни часови. Организирани трансфери до градови. Крај на аранжманот.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.