Посетете ги Канарските Острови (20.09-29.09.2023)! Промотивна цена на аранжман од 9 ноќевања со појадок + вклучен авионски превоз од Т.A Balkan explore во вредност од 58 280 ден. (940€) по цена од 55 800 ден. (900€)

Цена

55800 ден.

Вредност

58280 ден.

Попуст

4%

Заштеда

2480 ден.

 • Градски трговски центар Скопје (ГТЦ) на први спрат до Југотон

  Одведи ме таму

  070 890 405

  [email protected]

Добивате

Понудата е по лице и вклучува пакет од 9 ноќевања (10 дена) со појадок + авионски превоз 

*Повеќе за програмата на патувањето можете да прочитате во делот ОПИС

Услови

 • Купонот може да се искористи од 20.09.2023 до 29.09.2023
 • Купонот може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во агенцијата за да се информирате за слободни места и да направите резервација.
 • По купување на купонот потребно е да потпишете договор за патување.
 • Задолжително патничко осигурување
 • Содржината на дневните тури и секојдневните разгледи  подложни на промени (условени од оправдани причини: застој во сообраќај, локални штрајкови, политички собири, немири, лоши временски услови).
 • Сместувањето е во стандардни соби, поглед на море, базен или соба со балкон
 • Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот, а пратителот на групата само ги доделува клучевите од собите.
 • Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога има доплатата за истите.
 • Еден хотелски ден како и услугите во истиот започнуваат од 14 часот од денот на важноста на аранжманот до 12 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога гостинот ќе влезе/излезе од хотелот.
 • Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14 часот / последниот ден по 12 часот се подложни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштање на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот
 • Дополнителните кревети се на расклопување и најчесто се со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат дополнителен кревет и во истите децата го делат со родителите.
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Во цената не е вклучено:

 • Доплата на  факултативните екскурзии

Опис

Програма за патувањето:

Ден 1 - 20.09
Состанокот на патниците е на Mеѓународниот Aеродром во Скопје два часа пред летот. Летот од Скопје за Лас Палмас е во 09.00 наутро, се пристигнува на островот во 17.00 по локално време. Организиран трансфер до хотелот. Сместување во хотели со високи 3* и 4* со вклучен доручек.

Ден 10 - 29.09
Напуштање на хотелот во раните утрински часови. Трансфер до аеродром. Летот од Лас Палмас за Скопје е во 10.30 по локално време. Пристигнувањето во Скопје е во 19.30. Во цената е вклучено: авионски превоз, трансфери и хотелско сместување со вклучен доручек. Во цената не се вклучени факултативните екскурзии. Можност за факултативни екскурзии во текот на престојот.

1. Посета на островот Тенерифе. Трансфер од хотел до пристаниште. Патување со брод околу 2 часа. Организиран разглед со локален водич. Враќање во хотел. Турата трае од 12-14 часа.

2. Организиран разглед на Лас Палмас со локален водич

За компанијата

Balkan Explore се наоѓа во Скопје, С. Македонија.
Специјализирани сме за тури низ Балканот, но секогаш го прошируваме и подобруваме нашиот широк опсег на понуди, како и додаваме нови и возбудливи тури.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.