Дестинација Македонија! Релакс уживање во Охрид (15.06-31.08.2020)! 23% попуст на ноќевање со појадок, или појадок и вечера за двајца + користење базен во Aqualina Hotel

Цена од

3340 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

4340 ден.

Попуст

23%

Заштеда

1000 ден.

Преостанато време

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени: 37

 • Св. Стефан бб

  Одведи ме таму

  046 200 047

  contact@aqualina.com.mk

Добивате

Ноќевање по избор за двајца

Опции на понудата:

1 ноќевање со појадок за двајца 4,340 ден. (70 еур)
3,340 ден. (54 еур)
1 ноќевање со појадок и вечера за двајца 4,340 ден. (70 еур)
3,875 ден. (63 еур)
Доплата при искористување на ваучер за туризам за опција BB 2 ноќи 680 ден. (11 еур)
680 ден. (11 еур)
Доплата при искористување на ваучер за туризам за опција HB 2 ноќи 1,750 ден. (28 еур)
1,750 ден. (28 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 15.06.2020 до 30.09.2020
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Потребно е да купите минимум 2 купони, однодно две ноќевања
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доплати:
 • Туристичката такса се доплаќа во хотелот
 • За дете до 3,99 години сместувањето е бесплатно
 • За дете од 4 до 7,99 години на дополнителeн кревет се доплаќа 50% од цената по лице - 835 ден
 • За деца од 8 до 10,99 години на дополнителен кревет се доплаќа 70% од цената на купонот - 1169 ден
 • За деца над 11 години се доплаќа - 1670 ден.
 • За ручек се доплаќа 430 ден. по лице по оброк
 • За вечера се доплаќа 615 ден. по лице по оброк
 • Доплатите се прават дирекно во хотелот
 • Доколку сакате да искориститие ваучер за туризам следете ги следните инструкции https://grouper.mk/domasiedoma
 • Ваучерот за туризам може исклучиво да го користи лицето на чиешто име гласи ваучерот и истиот не може да биде предаден на користење на трето лице.
 • Доколку не се искористи полната сума на ваучерот не се враќа кусур.
 • Доколку не го искористите купонот до истекот на рокот, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат
 • Сместувањето во собите е по 14:00 часот, напуштањето на собите е до 12:00 часот
 • Апартманите ги следат мерките за заштита од COVID 19
 • Задолжителна доплата од 40 ден. по лице директно во сместувањето

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Зошто Grouper тимот ви препорачува да го посетите ОХРИД

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.

За компанијата

Хотел Аквалина во својот сместувачки капацитет располага со вкупно 84 соби од кои , 1 Апартман со сауна, 6 соби со сауна и француски лежај ,7 соби со џакузи и француски лежај, 64 двокреветни соби, 6 трокреветни соби.

Сите соби се опремени со ЛЦД ТВ , кабловска телевизија, телефон, WI-FI , купатило, фрижидер,услуга во соба. Исто така располагаме со сопствен паркинг кој е бесплатен за нашите гости.

Хотел Аквалина располага со соптвена плажа. Во склоп на плажата работи и бар со капацитет од 100 седишта каде во секое време на денот може да се освежите со алкохолни и безалкохолни пијалоци со звуците на тивка и пријатна музика. Плажата е опремена со лежалки и чадори за сонце.

Плажата во летниот период е комплетно покриена со професионални спасувачи на вода.

Хотел Аквалина располага со сопствен ресторан со околу 220 седишта погоден за фамилијарни веселби ,крштевки,родендени и свадби.Во склоп на хотелот работи и летна тераса која Ви овозможува прекрасен поглед кон езерските бистри води.Врвните специјалитети на нашата кујна ке ви овозможат еден пријатен и незаборавен одмор.

Хотел Аквалина располага со 2 спортски терени комбиниран за мал фудбал, кошарка, ракомет, тенис, одбојка,1 терен за голем фудбал.

Терените ги задоволуваат потребите за одрзување на секакви спортски приредби,а особено идеални за припреми на спортски екипи.

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.