Дестинација Македонија! Мир, чист воздух и прекрасна природа - Лазарополе (Октомври)! До 44% попуст на ноќевање со појадок за две или три лица по избор во Хотел Калин

Цена од

2150 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

3410 ден.

Попуст

37%

Заштеда

1260 ден.

Купени: 41

 • Калин Хотел, Лазарополе

  Одведи ме таму

  078 365 070/076 960 892

  [email protected]

Добивате

Ноќевање со појадок за две или три лица по избор во Хотел Калин, Лазарополе

Опции на понудата:

Ноќевање за 2 лица со појадок 3,410 ден. (55 еур)
2,150 ден. (35 еур)
Ноќевање за 3 лица со појадок 4,526 ден. (73 еур)
2,550 ден. (41 еур)

*Понудата може да се користи и преку недела и за викенди

Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2023 до 01.11.2023
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефонските броеви: 076 960 892, 078-365-070 или e-mail  [email protected]
 • По купувањето на купонот потребно е истиот да го препратите на e-mail [email protected] со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Понудата може да се користи и преку недела и за викенди
 • Превозот не е вклучен во понудата.
 • Доколку не го искористите купонот се следат општите услови за патување
 • Откако зделката е завршена, рокот е поминат или резервацијата е направена средствата за истиот не може да бидат рефундирани

Доплати:

 • За дете до 3 години бесплатно.
 • За дете од 3-13 години се доплаќа 10 евра (615 ден.) за ноќевање со појадок.
 • За деца над 13 години се доплаќа целосна сума.

Опис

Лазарополе

Лазарополе е сместено е во падините на Бистра и е планински рај во Македонија. Благата планинска клима, заради термичкото влијание од Медитеранот преку реката Радика, придонесува Лазарополе да има преку 2000 сончеви часови во текот на годината.
Изобилството на шуми се природен филтер што го прават воздухот кристално чист, поради што Лазарополе е официјално регисрирано како место со најчист воздух на Балканскиот Полуостров.

Црквата Св. Ѓорѓија како заштитен знак ја надополнува живописната глетка на Лазарополе. Изградена во 1841 година, претставува монументална градба, опкружена со зидини од делкан камен високи 4 метри.
Ентериерот на црквата е дело на легендарниот Димитрие Перкоски (Дичо Зограф) од мијачкото село Тресонче.

Калин Хотел и селото Лазарополе е опкружено со венец од букова и дабова шума што овозможува возбудливи дестинации за прошетки во недопрената природа.
За авантуристите Калин Хотел претставува почетна позиција за планинарење, планински велосипедизам, јавање на коњи и трчање со ски во текот на зимскиот период.
Хотелот е незаменлива дестинација за спортските ловџии, поради лоцираноста на с. Лазарополе во националниот парк Маврово.

Сместување

Градбата на Калин Хотел е спој на традиционално мијачко градителство со современи архитектонски решенија, што создава топла и уникатна атмосфера.
Калин Хотел располага со 16 конфорно уредени соби. Секоја соба е опремена со бања, телефон, сателитска телевизија и други погодности што го прават престојот комплетен.

Погодната локација, мирното опкружување и оптималните капацитети на Калин Хотел претставуваат идеално место за деловни состаноци, работилници или конференции за околу 40 учесници. Високите стандарди на аудиовизуелната и комуникациската опрема, нудат одлични можности за секакви деловни потреби и удобност за корпоративно задоволство.

Ресторан

Eксклузивниот ресторан, во релаксирачки амбиент, нуди квалитетна храна, локални и интернационални јадења и специјалитети од дивеч.

Внимателно селектираната винска листа е идеално дополнување на одличната храна. Ресторанот се карактеризира со понуда на квалитет и индивидуалност на секоја порција, бидејќи се употребуваат свежи состојки одгледани во селските градини.
Уживајте во оброкот во самиот ресторан покрај каминот, на отворената тераса или во блиската околина во изолирана приватност и изобилство на зеленило.

 

 

 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.