Дестинација Македонија! Уживајте во чист и планински воздух (Јули-Август)! 14% попуст на ноќевање за две лица со појадок во Хотел Шумски Фенери на Пелистер во вредност од 2500 ден. по цена од 2150 ден.

img

Цена

2150 ден.

Вредност

2500 ден.

Попуст

14%

Заштеда

350 ден.

Преостанато време

Купени: 2

Добивате

Ноќевање со појадок за две лица во двокреветна соба + туристичка такса

*Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања

Услови

 • Купонот може да се искористи од 09.07.2021 до 31.08.2021
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон или емаил во хотелот
 • Откако ќе ги купите купоните, потребно е да ги испратите купоните на емаил во хотелот за да ја потврдите резервацијата
 • Потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања
 • За деца до 3 години е бесплатно,
 • За деца над 3 години или за возрасно лице се доплаќа 600 ден. од ноќевање

Опис

Нашиот хотел се наоѓа во пазувите на Баба планина, сместен е на само 4 км од Градот Битола, на 900 метри надморска височина.

Во објектот на хотелот се наоѓа и ресторанот кој што нуди перфектна храна со висок квалитет. Без разлика дали сакат да го посетите прекрасниот Пелистер во зима и да уживате во благодетите на снежната природа, или во лето, да избегнете од градските гужви, нашиот хотел ви стои на располагање.

Хотелот е добро познат по својот ресторан, со капацитет од 120 седишта и елегантен декор. Тој нуди традиционална народна кујна, како и интернационални јадења со највисок квалитет, кои се приготвува по желба.

Хотелот е сместен во пазувите на Националниот Парк - Пелистер, кои се наоѓа на 900м надморска височина, во најживописниот дел од парчето природа кој може да се замисли во овој ден на државата. Уживајте во прекрасната природа што го опкружува нашиот хотел која ви овозможува моменти на свеж планински воздух.

Хотелот располага со 17 ексклузивни соби, од кои: 4 апартмани 9 двокреветни соби 4 еднокреветни соби. Секоја соба вклучува: приватна бања телефон телевизор мини-бар Хот национaлен ресторан елски содржини Хотелот ги нуди следниве содржини: сала за конференции коктел бар.

Grouper интересни факти за Пелистер

 • Легендата вели, Пелистер бил некое убаво момче во кое се вљубиле две сестри. Мајка им, гневна на нивната љубов, ги избркала в планина и ги проколнала да бидат блиску една до друга, а сепак да не можат да се видат.
 • Сестрите талкале низ планината и совладани од замор и очај, што поради несудената љубов, што поради суровата мајчина клетва, се фрлиле на земјата и почнале да плачат. Од нивните солзи се создале две преубави сини езера – Пелистерски очи.
 • Вилата „Дихово“, во подножјето на Пелистер, која е стара камена куќа на два ката со мал дрвен чардак на горниот кат е комплетно реновирана и уредена со рачно правен дрвен мебел.
 • Интересен факт е оној со Големото Езеро на кое се наоѓа планинарскиот дом „Димитар Илиевски‐Мурато“, наречен во чест на нашиот херој што го развеа македонското знаме на врвот на светот – Монт Еверест во 1989 год.
 • Географски, Пелистер е највисокиот од 24-те врвови повисоки од 2.000 метри на планината Баба.
 • Така е на Пелистер, луѓето се грижат за шумата, а таа се грижи за нив. Климата е мека медитеранска, целата област се капе во сочно зеленило, а Егејот молчешкум го шири својот морски здив преку планината.
 • Пелистер е познат македонски ски-центар и се наоѓа на 1.420 метри надморска височина. На само сто метри од почетната станица на двоседешницата се наоѓа хотелот „Молика“.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.