Вистинско уживање во Охрид (31.12-31.03.2020)! 35% попуст на ноќевање со појадок за двајца во Хотел Village Охрид во вредност од 3075 ден. по цена од 1999 ден.

Цена

1999 ден.

Вредност

3075 ден.

Попуст

35%

Заштеда

1076 ден.

Купени: 17

 • Охрид, Macedonia

  Одведи ме таму

  046 251-621 , 046 251-023

  hotel@village.mk

Добивате

Ноќевање со појадок за двајца во стандардна двокреветна (TWIN или DBL) соба

 • Бесплатен престој од 1 час во Игротека Вања за децата кои би престојувале во хотел
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатна брза и стабилна интернет конекција

Услови

 • Купонот може да се искористи од 01.01.2020 до 31.03.2020
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купувањето на купонот потребно е да се информирате во хотелот за слободни соби на телефон или e-mail
 • По купување на купонот задолжителна е потврда на резервацијата на телефон или e-mail
 • Купоните може да ги комбинирате за повеќедневен престој
 • Во цената не е вклучена туристичката такса од 40 денари на ден по лице и истата се наплаќа на рецепција
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доплати:
 • За дете до 5,99 години со двајаца возрасни во соба, сместувањето е бесплатно
 • За деца од 6 - 12 години со двајца возрасни во соба се доплаќа 499 ден. за ноќевање со вклучен појадок директно во хотелот
 • За дете над 12 години, односно за возрасно трето лице се доплаќа 999 ден. за ноќевање со вклучен појадок директно во хотелот

Опис

Хотел Village

Се наоѓа во склоп на Забавно трговскиот центар Вилиџ Вања Камчев, е отворен кон крајот на 2017 г. Хотелот располага со 37 соби и 90 легла, модерно лоби, ресторан, лаунџ бар, кафе бар,  конференциска сала и обезбеден паркинг простор како за индивидуални така и за групни гости.

Хотелските соби со своите чисти линии во уредувањето се привлечни и удобни за престој, а современата опременост подразбира клима, минибар, лцд екран и кабловска тв, вај-фај покриеност во целиот комплекс.

Конференциската сала е опремена со професионална опрема по сите стандарди, лцд проектор,  платно за проектирање, флип-чарт табла и е со капацитет од 50 седишта во театар систем. Располагаме со можност за организација и на поголеми семинари, конференции, обуки што вклучува и услуга на база на полн пансион, покрај вообичаените кафе паузи и закуски.

А-ла кард ресторанот кој се наоѓа во рамките на хотелот располага со 110 седишта и нуди можност за организирање на мини семејни прослави,како и професионални деловни средби и состаноци.  Просторното и добро осветлено лоби и двете тераси само ја дополнуваат понудата за нашите клиенти од бизнис секторот, што во нашиот хотел пронајдоа одличен простор адекватен на нивните бизнис интереси.

На располагање на сите наши гости се и останатите содржини од комплексот. Покрај хотел Вилиџ, во состав на Забавно трговскиот центар Вилиџ Вања Камчев Охрид, функционира и трговскиот центар Кам Вилиџ со капацитет од 50 и повеќе деловни простории со најразновидни содржини како: КАМ маркет,ресторан за готови јадења, игротека за деца и продавници за широка потрошувачка. Така што при посетата на хотел Вилиџ ќе можат да ги задоволат сите нивни потреби на едно место, во целосно климатизиран простор.

Повелете, дојдете и уверете се, станете дел од нашето задоволно Вилиџ семејство.

Grouper интересни факти за Охрид

 • Охрид е наречен Ерусалим на Балканот.
 • Има 365 цркви, за секој ден од годината по една.
 • Охрид во антиката бил познат како „Лихнидос“ што значи „град на светлината, односно скапоцен камен што произведува светлина“
 • Охридското Езеро во Македонија е едно од најдлабоките езера во Европа.
 • Проценето дека е старо над четири милиони години, исто така е и најстарото езеро на континентот.
 • Охридското Езеро има околу 200 видови риби, а многу од нив не можат да се најдат на кое било друго место во светот.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Како да купам Grouper купон?

Чекор по чекор како да купиш Grouper купон. Брзо, лесно, едноставно и безбедно купување. Ако сакате прво да видите како некој друг го прави тоа, еве како за 1 минута се купува Grouper купон.

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.