Луксузно уживање во Пампорово (23.05.-22.09.2019)! До 16% попуст на ноќевање во двокреветна соба со појадок + отворен летен базен во Hotel Panorama 3*

Цена од

992 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1178 ден.

Попуст

16%

Заштеда

186 ден.

Добивате

Понудата е по лице за ноќевање во двокреветна соба со појадок за денови по избор:

Опции на понудата:

BB ноќевање од недела до четврток 1,178 ден. (19 еур)
992 ден. (16 еур)
BB ноќевање за петок или сабота 1,178 ден. (19 еур)
1,116 ден. (18 еур)

Во понудата е вклучено:

 • Едно ноќевање со појадок за едно лице во двокреветна соба
 • Слободна употреба на фитнес, паркинг, Wi-Fi интернет низ целиот хотел, детско игралиште
 • Користење на отворен летен базен
 • Користење пинг-понг 30 мин. за време на престојот
 • Туристичка такса, данок и хотелско осигурување

*За следните периоди нема слободни места: 02.06 - 07.06 и 12.06 - 15.06.2019

*Понудата не важи за следните периоди: 19.07- 21.07 и 02.08 - 04.08.2019

Купи зделка од Дестинација Македонија со Mastercard и доби бонус! Бонусот ќе ти биде автоматски префрлен во твојата Grouper торбичка. Дознај повеќе тука!

Услови

 • Купонот може да се искористи од 23.05.2019 до 22.09.2019
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот, трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата 
 • За откажување на резервацијата задолжително е да испратите емаил на reservation@panorama-pamporovo.com или marketing@panorama-pamporovo.com, 5 дена пред пристигнувањето во хотелот. Во спротивно истата нема да биде откажана
 • Можете да купите повеќе купони за повеќе ноќевања
 • Понудата важи за едно лице, за сместување во двокреветна соба 
 • За закуп на соба потребни се две лица, односно потребно е да купите два купони
 • Максимален капацитет на двокреветната соба е за 2 лица
 • Доплата за вечера се врши на лице место на рецепција, најдоцна до 15:00 часот во текот на денот. Вечерата може да биде на блок маса или сет мени
 • Вечерата не вклучува пијалоци
 • Сè што ќе купите од пакетот за вечерата добивате ваучер, кој треба да го приложите во ресторанот
 • Доплати:
 • За деца од 0 - 5 години на дополнителен кревет во двокреветна соба е бесплатно на база BB ноќевање
 • За  дете од 5 до 12 години на дополнителен кревет во двокреветна соба се доплаќа 11 евра за BB ноќевање (недела - четврток) или 12 евра за BB ноќевање (петок или сабота)
 • За дете од 5 до 13 години на фотеља на расклопување во двокреветна соба се доплаќа 8 евра за BB ноќевање (недела - четврток) или 9 евра за BB ноќевање (петок или сабота)
 • За трето возрасно лице или дете над 12 години на дополнителен кревет во двокреветна соба се доплаќа 10 евра за BB ноќевање (недела - четврток) или 11 евра за BB ноќевање (петок или сабота)
 • За единечно сместување на возрасен и дете до 4.99 години на дополнителен кревет се доплаќа 5 евра дополнително на од ден
 • За еднособен апартман се доплаќа 10 евра по ноќевање по соба
 • За над 18 луѓе, појадокот и вечерата се служат на блок маса
 • Доплата за користење на сауна, парна бања и џакузи - 5 евра по лице
 • Употребата на сауна и парна бања и џакузи е 1 час однапред 
 • Употреба на џакузи - 1 ден пред вечерата
 • Сите доплати се прават директно во хотелот
 • Превозот не е вклучен во понудата
 • Доколку не ги искористите купоните до наведениот рок во зделката, средствата за купоните не можат да се рефундираат

Опис

Хотелот "Панорама" *** се наоѓа во срцето на Родопската планина - одморалиште во Пампорово. Хотелот е удобен и удобен и се наоѓа помеѓу зимзелени борови шуми, 1560 метри надморска височина, 240 км од Софија, 75 км од Пловдив, 15 км од Смолјан, 10 км од Чепеларе и само 750 метри од ски центарот Студенце.Хотелот се наоѓа во горниот дел од одморалиштето Пампорово, на главниот пат кон Смолјан, од десната страна има бедем и нов асфалтен пат кој ќе ве однесе директно до хотелот.

Доколку дојдете од селото Широка Лука, поминувате низ Белата куќа, свртите десно, Смолјан и по голем број хотели, на десниот ред, веднаш до одѕивот на Студенец, е алејата веднаш до хотелот.Ако дојдете од Чепеларе, го престигнете Туристичкиот центар и повторно тргнете кон Смолјан, а по голем број хотели, на десниот ред, веднаш до излезот на Студенец, е алејата веднаш до хотелот.

 • Хотелот располага со 75 двокреветни соби, од кои 30 имаат креветче.
 • Секој што купува пакет за вечера, вечера во ресторанот
 • Поради предвремено заминување не се враќа сумата, поради загуба на хотелот
 • Хотелот не е погоден за луѓе со посебни потреби, слабо подвижни клиенти и лица со посебни потреби.
 • Хотелот нема лифт
 • Ресторанот на хотелот не работи за бесплатна потрошувачка
 • Двокреветните соби немаат балкони
 • Хотелот не располага со затворен базен.
 • Домашни миленици - по претходна најава и со дополнителна исплата на самото место
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.