Дестинација Македонија! Одмор и чист планински воздух (Јули-Август)! До 25% попуст на ноќевање за две лица + утринско кафе во Етно Куќа Серменински Чардак

img

Цена од

1080 ден.

Цена

ден.

ден.

Опција Ве молиме одберете една од наведените опции!

Вредност

1200 ден.

Попуст

10%

Заштеда

120 ден.

Преостанато време

Добивате

Едно или пакет ноќевања + утринско кафе за две лица по избор:

Опции на понудата:

1 ноќевањe за две лица 1,200 ден. (19 еур)
1,080 ден. (17 еур)
2 ноќевања за две лица 2,400 ден. (39 еур)
2,040 ден. (33 еур)
3 ноќевања за две лица 3,600 ден. (58 еур)
2,880 ден. (46 еур)
4 ноќевања за две лица 4,800 ден. (77 еур)
3,600 ден. (58 еур)

Услови

 • Купонот може да се искористи од 07.07.2021 до 31.08.2021
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред купување на купонот потребно е да се јавите во вилата за да се информирате за слободни места и да извршите резервација
 • По купување на купонот потребно е да се јавите за потврда на резервацијата
 • Куќата располага со 2 апартмани и 2 соби со Wi-Fi мрежа
 • Во понудата е вклучен и бесплатен паркинг
 • Доплата за деца изнесува 150 денари од ноќевање и се плаќа директно во сместувањето
 • Куќата ги следи мерките за заштита од COVID 19
 • Време е за тимска дружба со колегите! Прати ни барање за тим билдинг патување од компанија и добиј понуда за некоја од најубавите дестинации низ Македонија. Пополни ја формата на следниот ЛИНК
 • Доколку не го искористите купонот во предвидениот рок или поднесете барање за поврат откако е завршена понудата, средствата за истиот не може да бидат рефундирани 

Препораки за гостите:

 • При движење во апартманите задолжително е носење на маска и следење на Мерките за заштита
 • Потребно е ограничување на собири и држење на меѓусебно растојание
 • Доследна грижа за хигиената на рацете, со миење со сапун и вода или дезинфекција по допир на какви било нечисти површини.
 • Доследно следење на упатствата од персоналот во врска со обезбедување соодветно меѓусебно растојание, складирање на багаж и гардероба, начинот на давање услуги, употреба на опрема, користење на тоалети, плаќање на услуги. 

Опис

Етно Куќа Серменински Чардак

Етно Куќа Серменински Чардак се наоѓа во подножјето на планината Кожуф, 17 km одалечено од Гевгелија. Селото Серменин изобилува со стара Македонска архитектура која доста е сочувана. Селото претставува воздушна бања и е познато од дамнина дека воздухот е многу чист и уште за време турско на ова место ги носеле децата кои имале бронхијални и асматични заболувања.

Самата планина изобилува со планински извори и реки, убави велосипетски и мото крос патеки а има и параглајдинг слетиште „Стајка„.

Вилата располага со 2 фамилијарни апартмани со сопствена кујна и тоалет, една двокреветна и една трокреветна соба исто така со сопствен тоалет.

Во склоп на Етно Куќа Серменински Чардак има ресторан со доста ниски цени и во истиот се спрема исклучиво Македонска традиционална храна…Етно куќата располага со сопствена органска бавча, сопствено производство на мед, домашни јајца, домашно сирење и кисело млеко. Во склоп на куќата има и детско катче.

Доколку сакате мир и тишина, одмор на душата, чист планински воздух и звуци од ѕвонците на добитокот… Повелете во Етно Куќа Серменински Чардак.

Grouper интересни факти за Кожуф

 • Кожуф е една од 13-те планини во Република Македонија повисоки од 2000 метри
 • Како резултат на вулканската активност во минатото, во источниот дел на Кожуф, кај с.Миравци има уникатна појава на пилоу-лави во кои е всечена фасцинантната кањонеста сатеска на Стара и Петрушка Река.
 • Кожуф се одликува со застапеност на голем број на планински извори, од кои повеќето имаат минерален карактер
 • Кожуф е планина со изразито богат растителен свет. Започнувајќи од разновидните листопадни и иглолисни шуми, па продолжувајќи кон прекрасните и разнобојните планински пасишта, и на крај завршувајќи со лековитите растенија и билките кои ги има во изобилство и кои се употребуваат за најразлични заболувања.
 • Во подножјето на Кожув се наоѓа античкиот град Гевгелија, кој е единствен пример во светот каде на кратко растојание од 37 км. имате комплетна ботаничка градина со сите растителни варијатели.
 • Купувањето на купонот се извршува само и единствено преку сајтот Grouper.mk!
 • Во спротивно Grouper.mk не сноси никаква одговорност за услугата/производот.
 • Доколку ви предложат да платите на лице место, Ве молиме известете не овде.
 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се овде.